Čeští sportovci, ale i fanoušci, výletníci a další návštěvníci her by mohli dostávat v Londýně na blížící se letní olympiádě pivo uvařené v Žatci. To není žádná úvaha z říše fantazie, ale jedna z docela reálných možností.

Majitel Žateckého pivovaru, který sám bydlí v Anglii, totiž začal vyjednávat o možnostech, jak dostat žatecké pivo do blízkosti míst, kde se budou pohybovat čeští sportovci a návštěvníci.

Exkluzivně získanou informaci Deníku na dotaz naší redakce potvrdil Radek Vincík, obchodní ředitel Žateckého pivovaru.

Majitel bydlí v britském městě Cornwallu

„Je to pravda. Váš dotaz, který mi zněl zprvu nevěrohodně, jsem si telefonicky ověřoval přímo u majitele v Anglii a ten potvrdil, že jednal o této možnosti s lidmi, kteří mají na starosti zásobování českého olympijského týmu a štábu,“ řekl Radek Vincík. Podle něj však jednání stále probíhají a zdaleka není ještě o ničem rozhodnuto.

Majitelem Pivovaru Žatec je Rolf Munding, který bydlí ve městě Cornwallu ve Velké Británii. „Majitel pivovar přímo neřídí, nepodílí se na jeho každodenním provozu, ale účastní se jednou za čas porady či přijede na návštěvu a tam potom zjišťuje nejnovější výsledky naší práce a ekonomiku firmy,“ uvedl na dotaz Deníku Radek Vincík. Žatecký pivovar nyní vyrábí osm druhů piv. Nejznámější a nejrozšířenější je jeho světlá jedenáctka Premium. Jako první v historii ČR začal před dvěma roky vyrábět „dietní“ bezlepkové pivo pro lidi trpící celiakií.

Olympijské hry v Londýně začínají 26. července. Hlavní město Velké Británie bude olympiádu hostit už potřetí v historii.