Se zajímavou novinkou přišli majitelé nového lounského minipivovaru s názvem Pivo ZLoun. I když si zákazníci musejí na pěnivý mok ještě několik měsíců počkat, už nyní je pivovar velice aktivní. Podporuje kulturní život ve městě a kromě toho také nově nabízí cyklistické dresy ve svých barvách.

Proč právě cyklistické dresy? Sám Radek Taraba, sládek a spolumajitel pivovaru Pivo ZLoun, se na kole rád čas od času projede přírodou a se společníkem Romanem Tvrdým chtějí podobné aktivity podporovat. „Občas jezdím do jižních Čech, které jsou vyhlášené sítí velmi kvalitních cyklostezek. A právě tam jsem si všiml už několika pěkných dresů od různých pivovarů. Vypadalo to opravdu moc dobře, tak jsme si řekli, proč bychom je pro naše příznivce také neudělali?" vysvětluje sládek.

Dresy a krátké kalhoty 

Stylové dresy a krátké kalhoty si mohou milovníci aktivního odpočinku už nyní vybírat přímo na stránkách pivovaru (čtěte zde). „Jde o kvalitní materiály i zpracování, které jsme dlouho vybírali. Nikdo se nemusí bát, že by koupil něco nekvalitního či nefunkčního. Je to srovnatelné s klasickými specializovanými obchody," zdůrazňuje R. Taraba. „A samozřejmě jsme vše od materiálů přes provedení a doplňky konzultovali s kovanými cyklisty, kteří tuto problematiku dokonale znají," dodává.

Takto by měly vypadat cyklistické kalhoty v barvách pivovaru Pivo ZLounZájemci si mohou vybrat ze široké škály velikostí, dokonce i pro objemnější cyklisty, a také hned ze tří typů kvality (více čtěte zde). Standard má výhodu především v použití materiálu Micronet. Premium, jak už označení napovídá, je opravdovou špičkou. V této kvalitě dresy obsahují vysoce ceněný carbon. Provedení s plochými švy, překrytými zipy a jinými „vychytávkami" jsou u obou samozřejmostí. „Další zajímavostí jsou krátké kalhoty. Mají velmi pohodlné síťové šle. Nabídneme ovšem také variantu bez nich pro dámy, kterým by byly třeba nepříjemné," vysvětluje R. Taraba. Pro děti je pak k dostání samostatný, základní typ dresu s ohledem na životnost a rychlé odrůstání.

Těšit se můžeme ještě letos

To nejdůležitější, co ale milovníci piva od pivovaru chtějí, je samozřejmě chmelový nápoj. I v tomto ohledu zaznívají z Baru Ája, kde minipivovar vznikne, dobré zprávy. Technologie, tedy celá varna a další náležitosti, už jsou ve výrobě. „Do samotného interiéru výčepu jsme se rozhodli pro nerezové tanky v kombinaci s mosazí. To se bude určitě hostům při posezení líbit," těší se sládek. V těchto dnech chtějí společníci vybrat firmu na stavební práce a co nejdříve začít budovat. Hlavní část pivovaru bude totiž v opuštěné přiléhající tělocvičně, potřeba budou i mnohé jiné úpravy.

I přes mírný časový skluz se tak zatím zdá, že stanovený harmonogram bude dodržen. Slavnostní otevření rozšířeného podniku nově s vlastní restaurací a dalšími lákadly, je v plánu na přelomu září a října. Tehdy by měl odstartovat také oficiální prodej nového lounského piva. Pivovar proto musí být v provozu již od konce srpna.

Takto by měl vypadat cyklistický dres v barvách pivovaru Pivo ZLoun. Pohled zezadu (vlevo) a zepředu

Takto by měl vypadat cyklistický dres v barvách pivovaru Pivo ZLoun.
Pohled zezadu (vlevo) a zepředu