Současný majitel, společnost ISG Development, jejímž jednatelem je Brit Nicholas Kevin Marley, zahájil kroky k postupné záchraně. V objektu, který leží poblíž budoucí dálnice D6 Praha - Karlovy Vary, plánuje restauraci s minipivovarem, hotelové pokoje a apartmány.

„Hlavní budova je poměrně náročně provedeným dílem významného architekta Josefa Zítka, stavitele Národního divadla. Doplňují ji další výrobní a provozní objekty pivovaru, jako je lednice, obytný dům a parní mlýn. Areál je hmotným dokladem rozvoje šlechtického podnikání druhé poloviny 19. století a tehdejšího regionálního pivovarnictví, které je pro místní chmelařské oblasti charakteristické,“ uvedla v rozhovoru pro web propamatky.info architektka Petra Jílková ze Studia Anarchitekt, které navrhlo projekt obnovy. Jako první byly postaveny sklepy v roce 1847, hlavní budova je z let 1862 až 1863.

Pivovar leží v těsné blízkosti Finkova rybníka, odkud se kdysi braly ledy na chlazení piva. To se v Petrohradu na Podbořansku přestalo vařit v roce 1967. Postrádal strojové chlazení, modernizace by byla příliš nákladná. Technologie převzal Žatecký pivovar.

Část pole, kudy povede dálnice D7 u Chlumčan, zůstala po celý loňský rok neobdělaná. Výstavba ale začne až letos.
Konečně. U Chlumčan se s téměř ročním zpožděním začne v únoru stavět dálnice

Pak objekt sloužil podniku Léčivé rostliny, který v něm zřídil sklad, balírnu a ve sklepech pivovaru zrály sýry Západočeských mlékáren Kralovice. Po roce 1989 několikrát změnil majitele. Na konci roku 2019 byl areál pivovaru na prodej, tehdejší vlastník za něj požadoval 1,7 milionu korun.

Zmíněný architekt Josef Zítek, který je autorem původního projektu Národního divadla v Praze, se zasloužil v druhé polovině 19. století také o přestavbu zámku v Petrohradě. Z něj přesunul Evžen Černín roku 1864 pivovar právě do nových budov u rybníka. Zámek v současné době slouží jako psychiatrická léčebna.