„Bazén v plavecké hale po letech potřebuje větší opravu. Nebudeme dávat umělou nebo nerezovou vanu, ale v bazénu bude opět dlažba a obklady. Ty nynější se otlučou a dají se nové, vymění se i izolace,“ popsal starosta Zdeněk Pištora. Plánované úpravy se dotknou také sauny a bývalého dětského bazénu. „Ten obnovovat nebudeme, jeho provoz by byl nehospodárný. Do prostoru, kde byl, se dají vířivka a další sauny,“ dodal starosta. Plavecká hala tak v budoucnu nabídne čtyři druhy saun. „To nikde jinde v okolí není, díky tomu zůstane naše plavecká hala konkurenceschopná. Nebudeme mít tobogány a další podobné atrakce, do postoloprtské plavecké haly se bude chodit do bazénu a saun,“ popsal starosta.

Centrální náměstí v Postoloprtech.
V Postoloprtech za 110 milionů promění náměstí. A pak ho přejmenují

V příštím roce se má dokončit projektová příprava. „Zda se do stavebních prací pustíme v roce 2023 nebo až v roce 2024, uvidíme podle průběhu přípravy. Důležité bude, jak rychle získáme stavební povolení,“ přiblížil.

Bazén v Postoloprtech se stavěl v osmdesátých letech v akci „Z“, zmíněná částečná rekonstrukce v roce 2015 vyšla město na 11 milionů korun. Kolik se zaplatí za plánované práce, ukáže projekt a výsledek výběrového řízení na zhotovitele.