Sportovci a milovníci pohybu v regionu budou mít letos „žně“. Dostanou hned několik dárků. Letos se v okrese mají otevírat tři nová sportoviště, haly a tribuna rychle rostou.

V Podbořanech odstartovala výstavba nového sportoviště, konkrétně víceúčelové haly u areálu Tatranu, loni v červenci. Hala bude mít vnější rozměry přibližně 60×30 metrů, hotovo má být letos v prosinci. „Zatím vše běží podle plánu a v termínech,“ potvrdil plánované dokončení na konci roku 2020 starosta Radek Reindl.

Hala s plaveckým bazénem při ZŠ Prokopa Holého v Lounech
Je rozhodnuto. Bazén na ZŠ Prokopa Holého v Lounech čeká bourání a přestavba

Nový sportovní stánek přijde na 47 milionů. Sportovci volali po stavbě haly řadu let, v Podbořanech chybí. Malé tělocvičny jsou nedostatečné a nesplňují moderní nároky. „Už se těším. Sportovci budou mít konečně kde pořádně trénovat,“ je rád za výstavbu Pavel Mařík.

Do nové haly se vejdou třeba tři volejbalová hřiště, florbalisté tam budou moci hrát zápasy, fotbalisté pořádat turnaje, i další sporty získají mnohem větší prostor. V hale se mohou pořádat také kulturní či školní akce. Ocelová konstrukce haly už je opláštěná, hotová je i hrubá stavba přístavby, kde bude zázemí. Začíná se pracovat ve vnitřních prostorách.

Plavecká hala pro Louny

V Lounech aktuálně pracují hned na dvou sportovištích. Od listopadu 2018 se tam staví nová plavecká hala. Tu starou musela radnice v roce 2016 zbourat kvůli velmi špatnému stavu.

„Nová hala je největší investice v historii města,“ připomněl starosta Loun Pavel Janda. Hala přijde na celkem 219 milionů korun bez DPH. Uvnitř bude plavecký i zážitkový bazén, atrakce, tobogán, vířivka či sauna. Původně mělo být hotovo v dubnu 2020. Kvůli nepřízni počasí a několika technickým zdržením se ale některé práce protáhly a dostavěno má být o něco později. „Dokončení předpokládáme v první polovině června,“ předeslal Janda.

Hotová je hrubá stavba, dokončují se skleněné části, pracuje se už také intenzivně na vnitřním vybavení.

Náměstí Svobody s radnicí v Žatci
V Žatci se diskutovalo o plánu na vybudování nové sportovní haly

Výstavba nové tribuny a zázemí za zhruba 30 milionů korun probíhá také na lounském fotbalovém stadionu. Tribuna, která nahrazuje svou předchůdkyni, jejíž základ byl z 30. let minulého století a část byla dokonce dřevěná, má být hotová také letos, sloužit má fotbalistům od příštího soutěžního ročníku.

Žatec čeká na dotace a vybírá místo

To v Žatci zatím výstavbu sportovišť jen připravují. Už několik let tam fotbalisté a jejich fandové čekají na novou tribunu, zatím marně. Stará byla zbouraná už v roce 2014. Výstavba byla několikrát slíbena a pak odložena, aktuálně se čeká, jestli bude město úspěšné s žádostí o dotaci.

V případě nové sportovní haly se zatím vybírá její umístění. V Žatci se zatím nedohodli, aktuálně se mluví o lokalitě při výjezdu směrem na Holedeč. I tam ale existují dvě varianty.

Vizualizace nové plavecké haly, jejíž výstavba bude pokračovat i v roce 2020
Rok 2020 přinese na Lounsku nové stavby. Patří mezi ně i plavecká hala