Čtyřicet až padesát milionů korun by si podle prvních odhadů mohla vyžádat chystaná rekonstrukce plavecké haly v Lounech. Studie by mohla být na stolech vedení města už za měsíc.

Kdy ale hala z roku 1983 skutečně projde modernizací, to zatím není jasné. „První studii, jak by mohla nově vypadat a co nabízet, by měly mít příslušné komise městské rady asi už v dubnu. Pak se o tom bude diskutovat," uvedl Radovan Šabata, starosta města. Ke zpracování projektu a hlavně nalezení potřebných finančních prostředků je, zdá se, cesta ještě dlouhá.

Širší využití

Městská plavecká hala v LounechNicméně představa, co by mělo sportoviště veřejnosti nabídnout, se alespoň rámcově rýsuje. „Počítáme s nějakým tobogánem, ale především by tam měly být vířivky a podobné věci, které by posloužily například seniorům nebo našim sportovním klubům k rehabilitaci. Hlavní bazén samozřejmě zůstane, ale tyto věci by mohly zvýšit využití a prospěšnost haly. Na druhou stranu určitě nechceme stavět nějaké aquacentrum za sto nebo sto padesát milionů," dodal starosta.

Několik zajímavých novinek se v plavecké hale objevilo už na podzim roku 2012. Šlo o novou relaxační vířivku, modernizovanou posilovnu s profesionálními stroji nebo ergonomické solárium. Přímo do bazénu přibyla v polovině téhož roku i nová ochranná folie za zhruba milion korun bez daně.

Připomeňte si: Vířivka, posilovna… plavecká hala je teď atraktivnější