Plavecká hala v Lounech letos po desítkách let činnosti poprvé nezahájila novou sezonu, a to se hned projevilo na návštěvnosti bazénu v sousedních Postoloprtech. V bazénu v tomto městečku od září výrazně stoupla návštěvnost, a tak jeho vedení od listopadu rozšířilo otvírací hodiny pro veřejnost, aby mohlo být uspokojeno co nejvíce zájemců.

„Návštěvnost během podzimu u nás stoupla oproti jiným rokům o 20 až 30 %. Ve vodě v bazénu je často plno, občas se také nevešli v daném okamžiku všichni zájemci do sauny," uvedla na dotaz Deníku Iveta Petřivalská ze společnosti Služby města Postoloprt, která zajišťuje i provoz bazénu ve městě.

Změna otevírací doby

V bazénu tedy byla od 1. listopadu zavedena delší provozní doba. Milovníci plavání, ale také cvičení v posilovně či odpočinku v sauně, nyní mohou v areálu pobýt každý den později – až do 21 hodin. Od úterý do pátku bazén otevírá ve 12 hodin a v sobotu a neděli už v 10 hodin. Novinkou je možnost přijít či přijet si zaplavat také i v pondělí večer od 18.30 do 21 hodin, zatímco dříve bylo celé pondělí sanitárním dnem.

„O možnost prodloužení provozní doby déle do večera nás žádali sami někteří návštěvníci, mnozí byli i z Loun. Obecně také návštěvnost hodně stoupala vždy mezi 18. a 20. hodinou," upřesnila Iveta Petřivalská.

Záleží na zájmu návštěvníků

Rozšíření otvírací doby, které začalo platit 1. listopadu, bylo zatím přijato jako zkušební opatření na dva měsíce. Pokud se osvědčí, zůstalo by v platnosti až do konce sezony, tedy do jara příštího roku. „Budeme nyní sledovat zájem lidí a vývoj návštěvnosti zejména v době mezi 20. a 21. hodinou. Na konci roku pak situaci vyhodnotíme a rozhodneme o další variantě provozu. Pokud by zájem lidí o večerní plavání a návštěvu našeho sportovního areálu byl stále dostatečně velký, budeme mít otevřeno do 21 hodin až do konce nynější sezony," uvedla Iveta Petřivalská.

V areálu v Postoloprtech mohou návštěvníci využívat kromě bazénu také saunu, posilovnu či bufet s občerstvením.