Jen dva roky v Podbořanech působil obchodní řetězec Plus. V úterý 6. ledna svůj obchod na okraji města uzavřel. Na jeho místě má na konci února otevřít nový obchod řetězec Billa.

V pondělí naposledy fungoval v Podbořanech obchod Plus. Otevřen byl do 18 hodin. V úterý tak měli lidé, kteří tam přijeli nakupovat, už smůlu. „Myslel jsem, že ještě dnes bude otevřeno, ale už se tam nedostanu. Je zavřeno,“ divil se například Petr Švihlík, který si ještě plánoval v Plusu před zavřením nakoupit.

A už se mu to nepovede, řetězec Plus byl v loňském roce v celé republice prodán společnosti REWE, která vlastní řetězce Billa a Penny Market. Nový majitel se rozhodl obchod na okraji města neprodávat konkurenci a vybuduje tam právě Billu. Ta má v ČR zatím 173 prodejen a zaměstnává téměř tři tisíce lidí.

„K předání dojde v první polovině ledna, přestavba na Billu potrvá zhruba měsíc a půl,“ sdělil na dotaz Deníku Karel Reytt ze společnosti REWE. Ta bude mít ve městě rovnou dva obchody. Přímo v centru města totiž staví také Penny Market, který pod skupinu spadá. Ten měl být hotov už v prosinci, výstavba má ale zpoždění.

Nakupující v Podbořanech poznají novou prodejnu řetězce Billa ke konci února, na změnu se těší. Shodují se ale, že hlavní je mít vůbec kde nakoupit. Jaký to bude řetězec, je příliš nezajímá. „Alespoň to bude změna, uvidíme. V Plusu jsem ráda nakupovala, ale třeba to bude ještě lepší. Jen aby tu obchody nezavřeli úplně,“ svěřila se Eva Plocová. Podobného názoru je i Petr Švihlík. „Jméno obchodu není důležité, hlavně, že je kde nakoupit,“ dodal.

Lidé v Podbořanech totiž dlouho byli bez „velkého“ řetězce. Až v zimě roku 2006 jako první otevřel právě Plus. Několik let u tamního městského úřadu je také cedule s nápisem Zde pro vás staví Norma, společnost se ale k výstavbě obchodu nemá. Letos má ve městě otevřít obchod také Penny Market.