Tisíce starých pneumatik zůstaly v průmyslové zóně Triangle u Žatce po zkrachovalé společnosti Hargo. Velká část z nich je uskladněna v rozporu se zákonem mimo ochranné boxy. Pokud by došlo k požáru, následky by mohly být závažné pro široké okolí.

Podle konkurzního správce by se v nejbližší době měla situace zlepšit. „V nejbližších dnech dojde k odvezení asi dvou tun kovových drátků, které uvolní místo v protipožárním ochranném boxu. Do něj se následně přesune část pneumatik nyní umístěných mimo ochranná místa. Pneumatiky, které se pak budou nacházet mimo ochranné boxy, budou v průběhu dvou měsíců odvezeny,“ sdělil Deníku Michal Janovec, konkurzní správce společnosti Hargo.

Podle jeho slov se mimo ochranné boxy v současné době nachází hrubým odhadem tři až čtyři tisíce pneumatik.

V průmyslové zóně Triangle řešila ČIŽP protizákonné uskladnění pneumatik s rizikem poškození životního prostředí.
Společnost Hargo je v konkurzu, dluhy přesahují tři sta milionů korun

Společnost Hargo, která postavila v průmyslové zóně Triangle u Žatce závod na zpracování pneumatik, skončila v konkurzu loni. Její dluhy přesahovaly tři sta milionů korun, do insolvenčního řízení se přihlásila padesátka věřitelů.

Firma dokončila výstavbu továrny v roce 2013, při recyklaci pneumatik zaměstnala několik desítek lidí. Šlo o jediného českého investora v zóně Triangle. V závěru roku 2015 se ale společnost dostala kvůli dluhům a technických potížím do problémů, které nakonec vedly k ukončení výroby a insolvenci. Všechny zaměstnance propustila.

Továrna se prodává

Firma v zóně Triangle skladovala tisíce pneumatik v rozporu se zákonem, za což dostala od České inspekce životního prostředí pokuty.

Konkurzní správce postupně rozprodává zbylý majetek společnosti, zisk z toho částečně uspokojí věřitele. „Snažíme se prodat celý závod společnosti Hargo u Žatce. Proces trochu komplikuje žaloba ze strany dodavatele technologie, ale věřím, že se nám prodej podaří do konce letošního roku. Tím by se konkurz výrazně nasměřoval k ukončení,“ sdělil Michal Janovec.

V průmyslové zóně Triangle řešila ČIŽP protizákonné uskladnění pneumatik s rizikem poškození životního prostředí.
Hromady nezákonně uložených pneumatik z Triangle mizí