Kvůli nehodám je zcela uzavřená dálnice D8 na Ústecku poblíž hranic s Německem. Ve směru do Německa se stala hromadná nehoda osmi aut a kamionu na 87. kilometru, menší havárie pak v opačném směru, řekla ČTK krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková. Policie ve směru do Německa odklání dopravu na 80. kilometru, směrem na Prahu je doprava odkláněna už na německé straně. Několik lehkých zranění ošetřili záchranáři. Další hromadné nehody řeší policisté na Chomutovsku, přibývá i dalších nehod. Silnice jsou kluzké, namrzlé jsou i chodníky ve městech na severu Čech.

Nebezpečná ledovka

Hromadná nehoda osmi osobních aut a kamionu nejprve uzavřela dálnici D8 ve směru na Drážďany asi pěti kilometrů od hranic. Podle mluvčího hasičů Lukáše Marvana boural kamion a osm nákladních aut. "Zdravotnická záchranná služba ošetřila na místě lehká zranění. Dálnice ve směru na Německo byla uzavřena. Hasiči poskytli patnácti lidem provizorní útočiště v zásahových vozech," řekl ČTK Marvan. Původně byla D8 uzavřená od 87. kilometru na exitu Petrovice. Aktuálně je podle Poláčkové uzavřena už od 80. kilometru, policie odklání dopravu na exitu Libouchec.

Jen o pár set metrů dál se stala menší nehoda v opačném směru. "Dálnice byla byla uzavřena i ve směru z Německa, doprava je odkláněna už na německé straně," doplnila Poláčková. Policie podle svého webu odhaduje záchranné práce a vyšetřování do 14 hodin.

Devět aut u Klášterce, osm u Chomutova

Devět aut se srazilo na silnici I/13 před Kláštercem nad Ohří. Nehodu osmi vozidel řeší policie u obce Březno na Chomutovsku. "Obě nehody jsou bez zranění. Silnice byly vymrzlé a do toho začalo pršet, tvoří se tak ledovka, proto nabádáme k velké opatrnosti," řekla ČTK chomutovská policejní mluvčí Marie Pivková.

Nehoda je také u Kadaně, kde se střetla dvě osobní auta s kamionem. Ledovka je na Lounsku, kde bourala dvě nákladní auta u Lubence na hlavním tahu do Karlových Varů.

Ledovka je i na Teplicku nebo Děčínsku. V Jezerské ulici v Děčíně se srazila tři auta, havárie se obešla bez zranění. Pozor musí dát chodci, pracovníci technických služeb totiž nestíhají čistit ve městech chodníky.

(trm fir sd)