Zhruba 1600 návštěvníků přišlo do areálu Městského koupaliště v Lounech během celého měsíce června, od počátku letošní sezony. Nyní od středy, kdy udeřila pravá tropická letní vedra, jich do pátku chodilo každý den přibližně 500 denně.

„Prázdniny začaly z tohoto pohledu výborně, krásné teplé počasí přišlo hned na začátku, a tak máme každý den plno," uvedl včera pro Deník Václav Mareš, správce lounského koupaliště.

A počet návštěvníků se přes víkend určitě ještě raketově zvýší. Na koupališti přibude řada dospělých rekreantů, protože od soboty budou mít volné dny bez pracovních povinností.

O víkendu budou přitom vedra pokračovat. Přímo pro město Louny byly včera uvedeny v předpovědi počasí na stránce Seznam.cz teploty vzduchu 33º C na sobotu a 35º C na neděli. Teplota vody v bazénu na koupališti proti tomu včera činila příjemných a osvěžujících 24 stupňů.

Koupaliště kromě samotných vodních atrakcí nabízí i další formy příjemného odpočinku, například poležení na dece s možností využití knížek či časopisů půjčených z tzv. plážové knihovny, dále mnoho sportovních aktivit, mj. volejbal, stolní tenis, pro děti trampolíny. Milovníci šachu si mohou zahrát královskou hru s nově pořízenými zahradními figurkami. Nechybí samozřejmě ani stánek s občerstvením.

A sportu budou zasvěcena na koupališti i další setkání během července. Příští sobotu, tedy 11. července, budou v areálu soutěžit siláci při oblíbené soutěži Lounská mrtvola. Jde o soutěž v tzv. mrtvém tahu, což je jedna z disciplín silových sportů. Právě správce areálu Václav Mareš se může pochlubit titulem mistra světa v tomto sportu.

V závěru července se na koupališti sejdou milovníci plážového volejbalu. Turnaj je připraven na 25. 7., zájemci se do něj už teď mohou přihlašovat.

Koupaliště je otevřeno každý den od 9 do 20 hodin. „Letos jsme postavili také nový odpočinkový kout s pergolou u stánku s občerstvením," dodal Václav Mareš.