Turistické vlaky Doupovské dráhy nově zajíždějí až do Podbořan. Letos poprvé vyjely na trať Kadaň – Krásný Dvůr – Podbořan během minulého velikonočního víkendu a jezdit tam budou během sobot, nedělí a státních svátků až do konce října.

V minulých letech jezdily vlaky pravidelně o víkendech jen během letních prázdnin, významné rozšíření provozu umožnila větší finanční podpora těmto turistickým tratím ze strany Ústeckého kraje. Navíc vlaky končily v Krásném Dvoře nebo Kašticích bez možnosti přestupu na běžné vlaky Českých drah.

V Podbořanech je možný přestup na rychlík

Podle jízdního řádu jezdí na Doupovské dráze několik párů vlaků, z nichž dva v každém směru po celé trase z Kadaně – Prunéřova do Podbořan. V obou koncových stanicích mohou zájemci přestoupit na běžné vlaky Českých drah. V Kadani – Prunéřově na spoje mezi Karlovými Vary a Chomutovem, v Podbořanech na rychlíky Žatec – Plzeň.

Doupovská dráha je zhruba třicetikilometrová lokálka z Kadaně do Podbořan, vinoucí se podél Nechranické přehrady, Pětipeskou pánví s výhledy na panoramata Doupovských hor. Zájemce dopraví také například k zámku Krásný Dvůr na Podbořansku. Běžný provoz osobních vlaků skončil na trati před více než deseti lety.