Sledovat filmy budou moci návštěvníci nejen z klasických sedaček, ale třeba také z deky položené na trávníku. „Letní kino v areálu podbořanského koupaliště zahájí provoz v pátek 28. června. Lákat chceme na české snímky a výběr zahraničních filmů,“ zve za pořádající Kulturní dům v Podbořanech Karel Fiala.

Sezonu v netradičním kině, v areálu koupaliště, otevře francouzský hororový snímek Havěť. Promítat se na konci června bude od 22 hodin. Vstupenky se začnou prodávat vždy hodinu před projekcí.

„Letňák“ na koupališti funguje v Podbořanech již několikátým rokem. „Na koupališti bude samozřejmě zajištěno také občerstvení. Plánujeme promítat během července a srpna, vždy v úterý a pátek,“ pokračoval Fiala.

Na filmy bude v Podbořanech příznivé vstupné, v červnu a červenci od 80 do 150 korun. Promítá se na „plátno“ na jedné z budov. K sezení na sedačkách je kolem sto míst. „Kromě sezení na klasických sedačkách je ale možné si do areálu přinést deku a sednout si, třeba s partou, na trávník,“ připomíná Karel Fiala.

Úvodní promítání v pátek 28. června tedy obstará francouzský snímek Havěť. Těšit se ale v červenci návštěvníci mohou také třeba na film Kung Fu panda 4, na snímek Máme prachy či Lassie: nové dobrodružství.

V plánu je během prvního měsíce prázdnin také několik českých snímků. V pátek 12. července třeba Zápisník alkoholičky s Terezou Ramba. V úterý 16. července pak film Jiřího Vejdělka Aristokratka ve varu, kde si zahráli Hynek Čermák, Tatiana Dyková, Yvona Stolařová a Eliška Balzerová.

O pár dní později, v pátek 19. července, se návštěvníci podívají na film Sladký život. „Hokejový reprezentant Rosťa Beran (Vladimír Polívka) je borec každým coulem. Žije v luxusním bytě, má rychlé auto a spoustu mladých milenek v duchu hesla: Nad třicet let neberu! Peníze a titul mistra světa mu dávají báječný pocit nedotknutelnosti a nadřazenosti. Ale nic netrvá věčně…,” zvou autoři snímku, ve kterém si zahráli také Petra Hřebíčková, Jan Cina a Alžběta Dolečková.

Rodinná komedie Prázdniny s broučkem, v hlavních rolích s Lukášem Příkazským a Bárou Polákovou, uvidí v Podbořanech v úterý 23. července. V plánu je také snímek Zahradníkův rok s Oldřichem Kaiserem.

V areálu podbořanského koupaliště se ale nebude jen promítat. Na 14. srpna se tam chystá jeden z Radiokempů Frekvence 1, kde vystoupí Vojta Dyk.

Mohlo by vás zajímat: Rok od uzavření pošt. V Lounech je směnárna a prodejna oken, v Žatci zatím nic

V ulici 17. listopadu v Lounech sídlí místo pošty firma zabývající se prodejem plastových oken. | Video: Deník/Petr Kinšt