Na Podbořansku se zprovozní první úsek rychlostní silnice R6 Praha – Karlovy Vary o týden později, než bylo v plánu. Původně k tomu mělo dojít dnes, řidiči na nový úsek silnice ale vyjedou až za týden – v úterý 10. listopadu odpoledne.

Jde o čtyřkilometrový úsek Lubenec – Bošov, který se stavěl dva roky. Jeho součástí je mimoúrovňová křižovatka se silnicí Valeč – Chýše, směrem na Karlovy Vary vedou do kopce v téměř celé délce úseku tři jízdní pruhy. Cena přesáhla jednu a půl miliardy korun.

Po zprovoznění rychlostní komunikace se bude v místě pracovat dál, na doprovodné silnici mezi Libkovicemi a Bošovem se ještě postaví dva kruhové objezdy.

Úsek Lubenec – Bošov je prvním z dvanácti, které se mají mezi Novým Strašecím na Kladensku a Karlovými Vary v rámci výstavby rychlostní silnice R6 stavět. Čtyřproudová komunikace je aktuálně hotová mezi Prahou a Novým Strašecím a také mezi Karlovými Vary a Chebem.

Obchvat Lubence se má začít stavět příští rok

Ředitelství silnic a dálnic chce v příštím roce zahájit stavby obchvatů Lubence na Podbořansku a Řevničova ve středních Čechách i navazujícího úseku Řevničov – Nové Strašecí. V letech 2020 až 2025 mají následovat obchvaty Hořesedel a Hořoviček na Rakovnicku.

Kdy se budou stavět další úseky, je nejasné. Samo ŘSD to v současné době odhaduje až na léta kolem roku 2030.