Vstup zdarma, řada stánků, atrakcí, a také bohatá kulturní nabídka. Takové budou letošní Podbořanské letní slavnosti, chystají se na 21. a 22. června. „Přijede Slza, kapela Portless, přivítáme Jana Bendiga, zazní skladby z muzikálu Děti ráje, zahrají také Hlasoplet nebo Duo Renatky,“ představil hlavní lákadla pořadatel Petr Ulke.

A co v Podbořanech při slavnostech určitě nesmí chybět? Legendární turnaj v plážovém volejbalu přímo na centrálním náměstí, na dohled od hlavního podia. Tradicí je na slavnostech mnoho a mnoho let. Také letos se tam sportovci, ale i fandíci diváci mohou těšit na turnaj smíšených i mužských dvojic.

Pojďme se na chystaný program podívat blíže. V pátek v 15 hodin zahájí vše uskupení H3K, kde působí také domácí podbořanští muzikanti. „Vznik kapely se datuje kolem roku 1980, s přestávkami hrají dodnes. Hlavní hudební smĕr kapely je rocková scéna od osmdesátek po současnost,” lákají pořadatelé.

Dopravní omezení. Ilustrační snímek.
Horké léto na silnicích Lounska a Žatecka. Řidiče čeká řada uzavírek a omezení

Hned poté vystoupí Filip R., známý také ze soutěže Československo má talent. Několik let působil tento podbořanský rodák v kapele Terezy Kerndlové, nyní přichází s vlastním projektem. Od 18.30 zahraje Alchymie, následovat budou hosté z Německa Engel in Zivil.

Hlavním pátečním tahákem pak budou od 23.30 Portless. „Skupina Portless, do roku 2012 známá jako Support Lesbiens, se po rozpadu původní kapely přejmenovala. Současnou sestavu tvoří Kryštof Michal a další tři členové původní kapely Support Lesbiens Jan Daliba, René Rypar a Zbyněk Raušer,” zvou pořadatelé.

V sobotu začne program vystoupením podbořanské Základní umělecké školy. Od 14 hodin se představí Duo Renátky. Od 15.30 pak budou Děti ráje.

Sportovní areál Tatran Podbořany.
Podbořany mají velké plány s Tatranem. Promění ho v moderní sportoviště

Od 17 hodin jsou pak v plánu Like-it. Kapela, která se do povědomí dostala písní Nádech. Jejich song Mrazí zazněl také ve filmu Špindl 2. Poté se na podiu objeví Hlasoplet. „Mužské vokální kvinteto zpívá acappella, tedy bez doprovodu hudebních nástrojů. V repertoáru mají řadu osvědčených starších českých i světových hitů, například Písnička pro Zuzanu nebo Jezdím bez nehod, ale i skladby Eda Sheerana či Imagne dragons,” představují je pořadatelé.

Dalším lákadlem je český zpěvák Jan Bendig, ten by měl potěšit fanoušky v Podbořanech od 20.15 hodin. Zahrají také Tam Tam Batucada. A pak Slza. „Česká popová hudební skupina, která se v roce 2014 proslavila písní Lhůta záruční,” lákají. Moderovat bude Karel Fiala, který jako DJ slavnosti také zakončí.

V sobotu od 9 do 12 hodin bude v rámci slavností také otevřena Tvrz v Hlubanech, od 9 do 13 hodin bude přístupné podbořanské muzeum, k vidění budou nejen expozice, připraven bude také program pro děti.

Mohlo by vás zajímat: Karlovarka, silnice smrti, si vybírá krutou daň. Změna je ale na obzoru

Zdroj: Deník/Petr Kinšt