Již dlouhodobě si lidé v Podbořanech stěžují na problémové obyvatele ubytovny v tamní části Barborka. Kromě nepořádku se jim nelíbí rušení nočního klidu a další výtržnosti, podle policie ale nikdo na špatné chování ubytovaných neupozorňuje.

Lidé, kteří bydlí v okolí problematické ubytovny, si stěžují na rušení nočního klidu, rvačky i nepořádek u popelnic. „Připomíná mi to tam Chanov. Hrozný nepořádek kolem popelnic a hlavně ta šílená ubytovna. Neustálé rvačky pod okny, teď sousedům počmárali novou fasádu,“ svěřil se například jeden z nespokojených občanů na internetových stránkách města Podbořan.

Na situaci okolo ubytovny na Barborce, kde jsou ubytováni převážně zahraniční dělníci, kteří pracují v podbořanské průmyslové zóně Alpka, upozorňují obyvatelé města již několik let, zatím se nic nedělo. Teď chce vedení radnice řešit alespoň nepořádek. „Rozhodli jsme se provádět kontroly odpadů. Myslíme si, že počet nádob na odpad neodpovídá počtu ubytovaných. Budeme pracovat na nápravě stavu,“ informoval Deník Radek Reindl, starosta Podbořan.

Na další kontroly, hlavně co se týče rušení klidu a výtržností, ale nemá podle něj radnice pravomoci. „Je to soukromý objekt. Pokud se něco děje venku, musí lidé pořád volat policii,“ uvedl starosta.„Jedině stížnosti na policii a apelování na majitele objektu mohou situaci změnit,“ dodal Radek Reindl, podbořanský starosta.

Obyvatelé okolních domů ale policii nevolají, stěžují si pravděpodobně jen mezi sebou. „Kvůli rušení nočního klidu, ani kvůli jiným výtržnostem kolem ubytovny na Barborce nám lidé nevolají. Pouze občas řešíme napadení mezi ubytovanými cizinci, ale žádné jiné závažné problémy jsme neřešili,“ uvedla na dotaz Deníku Eva Záhorská, vedoucí obvodního oddělení Policie ČR v Podbořanech.

Pokud lidé budou přestupky hlásit, podbořanská policie podle Evy Záhorské samozřejmě zasáhne. „Když nám lidé zavolají, že se tam něco děje, samozřejmě tam zajede hlídka a situaci budeme ihned řešit. Pokud o tom ale nevíme, nemůžeme bohužel nic dělat,“ brání se nařčení z nečinnosti vedoucí oddělení.