Zima končí, je tu opět jaro a s ním čas oblíbených burz oblečení, hraček a dalších věcí, tentokrát na téma jaro a léto.

Již tento týden probíhá burza dětského jarního a letního ošacení a sportovního vybavení v Domě dětí a mládeže v Podbořanech. V dalších městech okresu Louny se burzy chystají na duben.

„V pondělí a úterý jsme vybírali věci k prodeji a od středy 19. do pátku 21. března budeme prodávat, vždy od 8 do 17 hodin," sdělila Hana Ivanovová z DDM Podbořany.

Od jedné maminky se bere jen maximálně 70 kusů

Rodinné centrum Sedmikráska v Žatci letos stejně jako loni uspořádá burzu v Lidovém domě. Protože zájem lidí zeŽatce a okolí o tyto burzy je čím dál větší, akce se kvůli tomu přesunula do větších prostor. A výběr bývá opravdu veliký. „Burza nejen oblečení na jaro a léto proběhne v Lidovém domě v Žatci v pátek 4. dubna od 9 do 20 hodin. Příjem věcí k prodeji bude probíhat 3. dubna od 9 do 11 a od 15 do 19 hodin. Oblečení musí být označené jménem a cenou. Do prodeje od jedné maminky přijímáme maximálně 70 kusů," upozornila Michaela Hradcová ze Sedmikrásky.

Burzy proběhnou i v Nepomyšli a Postoloprtech

Mateřské centrum Jablíčko z Nepomyšle všechny zve na Jarní větrání skříní – burzu jarního oblečení a sportovních potřeb. Termínem setkání je sobota 5. dubna od 14 do 17 hodin v Kulturním domě v Nepomyšli. „Příjem zboží se koná v pátek 4. dubna od 16 do 18 hodin a v sobotu od 9 do 11 hodin. Od 14 hodin pak probíhá samotný prodej. Za každý prodaný kus oblečení si účtujeme 5 korun na náklady spojené s touto akcí a podporu činnosti MC Jablíčko," přiblížila Monika Zlá z Jablíčka.

Burzu oblečení a věcí pro celou rodinu chystají také v Postoloprtech. Tam bude probíhat 18. a 19. dubna v základní umělecké škole.
„V pátek od 8 do 17 hodin a v sobotu od 8 do 12 hodin proběhne v ZUŠ v Postoloprtech burza věcí a oblečení pro děti a dospělé. Zájemci tam najdou věci použité i nové, povlečení, boty, hračky, dětské hry a stavebnice, kočárky, kola, tříkolky, koloběžky, autosedačky, brusle, sportovní potřeby, postýlky, chodítka, jídelní židličky a další věci," zve za pořadatele v Postoloprtech Lenka Iblová.    Alla Želinská