Firma Rent point, která nakonec objekty získala, koupí všechny tři nabízené ubytovny. „Ve dvou uděláme normální bydlení, ve třetí bude chráněné bydlení pro postižené. Budou tam pro tyto spoluobčany také obchody či ordinace,“ slíbil jednatel developerské společnosti Jan Greisiger s tím, že zatím neví, jak velké byty budou, ani jaké budou mít dispozice. „Projekty se teprve připravují,“ pokračoval.

Na projektu s firmou spolupracuje také Svaz tělesně postižených. „Chceme, aby tam vznikly byty pro všechny skupiny postižených, tedy i pro zrakově a sluchově postižené. Postižení se na nás obracejí, o tyto byty bude zájem. U bytů by měla být také čtyřiadvacetihodinová asistenční služba,“ podpořila zástupce developerské firmy Zdeňka Mocňáková, předsedkyně okresní organizace.

Za vstřícnost sleva

Firma, za to, že postaví chráněné bydlení, dostala slevu na koupi jedné z ubytoven. Budovu VZK Rent point kupuje za 12 milionů, jednu ubytovnu za 3,2 milionu, druhou, určenou pro postižené, za 325 tisíc korun. Souhlasila s tím většina zastupitelů. „Firmě, která dělá užitečnou věc pro postižené, musíme pomoci. Nevíme, co se kdy může komukoliv z nás stát,“ podpořil projekt například Lumír Šopf.

Developerská společnost musí byty postavit do 31. prosince 2010. Pokud se tak nestane, zůstanou objekty v majetku města a peníze zaplacené za budovy se stanou smluvní pokutou. Město se nyní musí vypořádat se současným nájemcem ve VZK. „Město se s panem Štěpánkem vyrovná. Zaplatíme mu skutečně vynaložené náklady na stavbu kotelny, maximálně však do výše 2,5 milionu korun,“ dodal starosta Podbořan Radek Reindl.