Dotaci na postavení nového chodníku do průmyslové zóny Alpka podbořanská radnice neobdržela. Město se rozhodlo letos nestavět ani část chodníku, počká na příští rok.

Ke stavbě chodníku se město zavázalo ve smlouvě s firmou FTE Automotive. Stavbu komunikace by uvítali i další firmy v zóně a samozřejmě obyvatelé Podbořan, kteří jsou v současnosti nuceni chodit za prací po velmi rušné silnici Podbořany – Vroutek. Někdy doslova riskují životy. „Pokud by se nestavělo, byla by to ohromná škoda. Je to tam strašně moc potřeba, už tam bylo i pár karambolů. Mělo by se to vybudovat co nejdříve,“ řekla Deníku obyvatelka Podbořan Jiřina Navrátilová.

„Pokud by se chodník nestavěl, byla by to ohromná škoda. Je to tam strašně moc potřeba, už tam bylo i pár karambolů. Mělo by se to vybudovat co nejdříve,“ řekla Deníku obyvatelka Podbořan Jiřina Navrátilová.

Celý chodník by měl přijít na osm milionů korun. Město však při schvalování letošního rozpočtu počítalo s částkou o tři miliony nižší a ministerstvo pro místní rozvoj odmítlo podíl státu navýšit. „Cenu výstavby zdražil nepřístupný terén a použité technologie. Na některých místech je tam moc úzko. Abychom tam mohli stavět, budeme nejprve muset umístit prefabrikáty a na nich pak komunikaci postavit,“ vysvětlil rozdíl mezi uvažovanou a skutečnou cenou Roman Hodek, vedoucí odboru investic na podbořanské radnici.

Město nejprve uvažovalo o vybudování alespoň části komunikace, nyní svůj názor změnilo. „Rada se shodla na tom, že by nebylo rozumné letos stavět jen část. Požádáme znovu o dotaci na příští rok, chodník by se tak budoval v roce 2008,“ dodal podbořanský místostarosta Karel Honzl.

Chodník možná letos nebude