Dodělávat pozapomenutý chodník bude muset podbořanská radnice. Lidé musí do obchodu KIK přebíhat nebezpečnou silnici nebo chodit blátem. „Chodník bude muset město udělat co nejdříve, takhle to tam zůstat nemůže," připustil podbořanský starosta Radek Reindl.

Obchod KIK vznikl při výjezdu na Žatec v Podbořanech už před dlouhými měsíci. Chodník k němu ale stále chybí. „Nějak se na něj pozapomnělo, proč si město nedalo vybudování chodníku k obchodu jako podmínku výstavby? Takhle tam musí lidé chodit blátem v poli nebo z druhé strany přebíhat nebezpečnou silnici, v tom místě jsou zrovna tři pruhy. Je to hodně nebezpečné," stěžoval si na jednání podbořanských městských poslanců zastupitel Roman Hodek a narážel na dřívější zvyklost, že když například stavěl ve městě Plus (dnes Billa) musel splnit některé podmínky, na což se tentokrát pravděpodobně zapomnělo.

Chodník vede v Podbořanech v Žatecké ulici až k posledním domům, pak ale končí. Obchod KIK je ale ještě dál. „Bohužel, chodník asi bude muset zafinancovat město, když si ho v době před stavbou nedal do podmínek pro obchod," připustil podbořanský starosta. „Udělat se ale musí, místo je nebezpečné, lidé tam nemohou přebíhat tři pruhy. Zadáme co nejdříve zpracování projektové dokumentace na chodník," dodal Reindl.