Opět po roce se Žatecký a lounský deník vrátil na podbořanské náměstí, aby pomohl tamním občanům s řešením jejich potíží.

Ty nejvíce trápí situace v dopravě a nedostatek kultury. Dotazy směřovaly také na volné stavební parcely. Jednou z věcí, které obyvatele Podbořan trápí je nedostatek obchodů, stěžují si na málo nákupních příležitostí. „O bydlení v Podbořanech je stále větší zájem, doufáme, že s přílivem lidí vzroste i počet podnikatelů, kteří tu budou chtít otevřít obchod,“ řekl během Dne s deníkem podbořanský starosta Radek Reindl.

Místostarosta Karel Honzl potvrdil starostova slova o zájmu stavebníků, ubezpečil přítomné, že město připravuje nové stavební parcely, láká také na úlevy pro stavebníky. „Všechny parcely, které nabídneme, jsou prakticky hned rozebrané. Zájem mají jak místní, tak i lidé z okolních obcí. Těší nás to,“ sdělil. „V současné době připravujeme nové parcely v bývalých kasárnách. Přispíváme stavebníkům také na vybudování inženýrských sítí,“ dodal.

Kino zůstane zachováno

Zástupci radnice také slíbili, že i když na filmová představení chodí málo lidí, kino zůstane zachováno. Město kulturní dům provozuje od ledna, nedohodlo se totiž s dřívějším nájemcem. „I když průměr na jedno představení je kolem šesti lidí při kapacitě sálu 300 návštěvníků, chceme kino zachovat. Chceme v kulturním domě udržet i divadlo, v květnu bude další velké představení,“ slíbil starosta. Vyjádřil se i k dopravní situaci. Přes centrum totiž v Podbořanech jezdí všechny kamiony z tamní průmyslové zóny.

„Naším cílem je odklonit z města hlavně kamiony. Teď bojujeme, aby plánovaná přeložka silnice I/27 byla postavena co nejblíže Letovu a Podbořanům, abychom na ni pak mohli relativně za menší peníze napojit silnici z naší průmyslové zóny. Pro řidiče kamionů by pak bylo pohodlnější najet hned na novou silnici a nejezdili by přes město," vysvětlil Radek Reindl. „Tímto řešením bychom se také vyhnuli tomu, že kdybychom postavili tradiční obchvat, zmizel by z města život. Město by bylo odříznuto a to nechceme,“ dodal podbořanský starosta.