Tvůrce dopisu tvrdí, že vedení domova vybírá od důchodců zbytečně poplatky za každé použití elektrospotřebičů a nevrací jim peníze za stravu, kterou si včas odhlásí.

Dopis řešilo na svém zasedání i zastupitelstvo Podbořan. „Nařčení odmítám, ten dopis se nezakládá na pravdě. Zařízení v kuchyňkách a společných místnostech jsou zdarma, pouze pokud chtějí obyvatelé domova spotřebiče na pokoj, musí za ně zaplatit poplatek,“ uvedl ředitel podbořanského domova pro seniory Vladimír Krátký s tím, že klientům je k dispozici například sedm televizních přijímačů ve společných místnostech.

„Všechny platby vycházejí z nového sociálního zákona. Navíc domov musí platit nejen spotřebovanou elektřinu, ale také revize přístrojů,“ dodal ředitel. Zastupitelé se za vedení domova postavili. „Uspořádáme navíc pro zastupitele, kteří to budou chtít, návštěvu domova,“ uvedl pro Deník podbořanský starosta Radek Reindl. Svého ředitele na jednání podpořili i zaměstnanci domova, starostovi předali dokument na podporu ředitele.