Kontrola značně zdevastovaného areálu, který vojáci v posledních letech neudržovali a hlídala jej pouze najatá agentura, trvala ve středu celý den. Podbořany převodem získají plochu o rozloze 22 hektarů, jejíž účetní hodnota je 233 milionů korun. „Budeme postupně procházet všechny budovy a kontrolovat jejich stav,“ řekla při zahájení prohlídky Dana Růžičková, vedoucí majetkoprávního odboru na podbořanské radnici, která společně s vedoucím odboru místního hospodářství a služeb Josefem Zernerem při přebírce zastupovala město.

Ještě letos investuje město do poškozeného a zanedbaného areálu tři miliony korun. „Jsou to peníze spojené se základními náklady, které vzniknou po převzetí pozemků a budov do majetku města. Dva miliony jsou určeny na drobné investice a projekty, milion půjde na údržbu a hlídání rozlehlého areálu,“ sdělil Deníku Karel Honzl, podbořanský místostarosta.

Na příští rok už město počítá s tím, že se v areálu bývalých kasáren začne stavět. Část ploch chce město přenechat podnikatelům pro sklady a drobnou výrobu, vzniknout by tam mělo i přibližně 230 nových bytů a odpočinková zóna. Areál kasáren získalo letos město od armády. Ta několik let řešila restituční nároky rodu Czerninů na část bývalého vojenského areálu. Armáda pozemky vydala až po rozhodnutí Nejvyššího správního soudu, který neuznal nároky Czerninů na československé občanství.

Kasárna budou v majetku Podbořan už v létě

O pozemky v kasárnách je velký zájem

Město Podbořany získá kasárna

Převod kasáren se komplikuje