Části budov, určené k přestavbě na řadové domky, se v areálu bývalých podbořanských kasáren budou zájemcům prodávat až ve chvíli, kdy budou známi všichni kupující, kteří budou chtít v jednotlivých objektech stavět. Město chce také hledat developerské firmy, které by budovy opravily najednou.

Podbořanští zastupitelé na svém zářijovém zasedání odložili prodej částí budov v areálu kasáren, které jsou určeny pro přestavbu na řadové domky. Nechtějí totiž, aby byl prodán například jeden domek v centru objektu a zbytek zůstal neopraven a neprodán. „Jednotlivé části chceme prodávat až když budou podány nabídky na všechny části objektu. Chceme celé domy nabídnout také developerským a stavebním firmám, které by mohly budovy opravit vcelku a poté je nabízet už jako hotové řadové domky,“ řekla na jednání zastupitelstva Dana Růžičková, vedoucí majetko–právního odboru na podbořanské radnici.

U řadových domků si stavebníci budou moci zřídit i zahrady. „Ceny domků se samozřejmě budou lišit podle velikosti kupované části objektu, ale pohybují se okolo 280 tisíc korun,“ informovala zájemce Dana Růžičková.

Město nabízí i samostatné domy

Kromě řadových domků nabízí podbořanská radnice zájemcům o bydlení v areálu bývalých kasáren také samostatné objekty, které jsou vhodné pro přebudování na samostatné rodinné domy. „Zájem je o obě možnosti. Ptají se jak lidé, kteří chtějí bydlet v řadových domcích, tak i zájemci o samostatné domy,“ sdělil Deníku Karel Honzl, místostarosta Podbořan.

Podle studie, kterou si nechaly Podbořany zpracovat, by v areálu mělo v budoucnosti vzniknout přes dvě stě nových bytů. V objektech, které budou přestavěny na řadové domky by to mělo být 90 bytů, dalších více než sto by jich mělo vzniknout v nově postavených bytových domech. Nové bydlení vznikne také v samostatných rodinných domech.

V kasárnách se hlásí zájemci o bydlení

Úředníci z podbořanské radnice převzali kasárna