Nově otevřené koupaliště v Podbořanech má problém – vadné uchycení skokanských prken. Ta jsou dosud nefunkční. Areál byl po kompletní rekonstrukci otevřen v polovině června. Od té doby se vyskytlo několik drobných závad, které se podařilo odstranit. Jediným větším nedostatkem je nefunkčnost skokanských prken.

„Problém nastal s jejich uchycením. Hrozilo, že se prkna zlomí. Závadu jsme konzultovali s dodavatelem a ten jí uznal jako reklamaci. V nejbližších dnech by mělo dojít k nápravě,“ slíbil místostarosta Podbořan Karel Honzl. Rekonstrukce podbořanského koupaliště přišla tamní radnici na 11 milionů korun. Část peněz získaly Podbořany ze státní dotace. Při dokončení areálu se vyskytly problémy. Stavební firma, která prováděla opravy se dostala do skluzu a koupaliště místo na konci minulého roku předala městu až koncem letošního května.

Lidé z města i okolí zrekonstruovaný areál vyhledávají, vyšší návštěvnosti brání nízké teploty. Vedení města je zatím s vytížením areálu spokojeno. „Pokud je teplo, je na koupališti plno. Každý se o tom může přesvědčit na internetových stránkách města, kde jsou záběry z webkamery na koupališti k vidění. Pokud jsou venkovní teploty nízké, nic s tím bohužel neuděláme,“ uvedl podbořanský místostarosta.

V areálu koupaliště se líbí i návštěvníkům. „Jsem rád, že je to hotové. Budu sem chodit často, je to tu pěkné,“ řekl po vykoupání v průzračně čisté vodě například student Jaroslav Teinzer.

Na otevření koupaliště přišly včera stovky lidí