Lidé v Podbořanech se konečně dočkali. Do tamního kulturního domu se pozvolna vrací život.

Kino si na svou obnovenou premiéru musí však ještě počkat, jedná se s distributory.

Dlouhého čtvrt roku bylo v podbořanském kulturním domě a kině pusto. Na nedostatek kulturního vyžití si přitom stěžuje stěžuje drtivá většina tamních občanů.

Město po neshodách s předchozím nájemcem nenašlo nikoho, kdo by se o provoz zařízení staral, a bylo tak nuceno se o budovu postarat samo. V minulých dnech kulturní dům, poprvé pod správou města, ožil. „Připravili jsme představení Michala Nesvadby pro děti. Bylo vyprodáno,“ prozradil Daniel Koutecký, který je řízením kulturního domu pověřen. Další větší divadelní představení se chystá na květen.

„Chceme, aby tu velké divadlo bylo minimálně dvakrát do roka. Na květen chystáme představení S tvojí dcerou ne, na podzim pravděpodobně bude Bílé divadlo z Ostravy,“ pokračoval D. Koutecký.

Představení má být více

Divadlo by přitom mělo být v tamním kulturním domě častěji než dříve. „Možná dojde k mírnému poklesu počtu filmových představení, chceme ale, aby bylo o to více divadla. Budeme se snažit přilákat i ochotnické spolky,“ řekl podbořanský starosta Radek Reindl.

Jeho slova potvrzuje i Daniel Koutecký. „Chceme, aby divadelní nebo hudební představení bylo minimálně jednou měsíčně,“ sdělil na dotaz Deníku. Příznivci filmu mají zatím v Podbořanech smůlu. Promítací zařízení zůstane v klidu nejméně do května. „Zatím jednáme s distributory a s Ochranným svazem autorským. Když vše dobře dopadne, začneme promítat někdy v květnu,“ informoval Daniel Koutecký s tím, že promítat by se v Podbořanech mělo dvakrát týdně, ve středu a v pátek.