Hned tři pozitivní zprávy pro letošní léto přichystali na podbořanském koupališti. V teplých dnech oblíbené koupaliště, kam za osvěžením v jediný den míří i přes osm set lidí, nabídne nově promítání filmů. Finišují práce na komunikaci, která zpřístupní velké parkoviště a odstraní problém s parkováním. A co potěší asi nejvíce, koupání nezdraží. Vstup bude pořád za padesát.

Zatímco jinde po republice se letní kina spíše ruší, město Podbořany se rozhodlo jít „proti proudu". Na léto připravuje zajímavou novinku: promítat se má pod širým nebem na koupališti„Chceme letní kino zkusit. Zatím plánujeme čtyři nebo pět zkušebních projekcí. Uvidíme, jaký o promítání na koupališti bude zájem," potvrzuje novinku starosta Podbořan Radek Reindl.

Pohoda na koupališti

Projektor bude zapůjčený z běžného kina. „Chceme lidem ve městě a okolí nabídnout zpestření, něco zajímavého, nového. Uvidíme, zda se nápad ujme. V letních teplých dnech do normálního kina skoro nikdo nechodí, tam ušetříme za provoz, na koupališti si u filmu lidé mohou dát pivo, posedět s přáteli či rodinou," pokračoval Reindl.

Koupaliště v Podbořanech je už připravené na provoz, deštivé a studené počasí ale zatím neláká ke koupání. „Vše je na sezonu připravené, bohužel počasí je proti. Až se ale oteplí, jsme připraveni okamžitě otevřít. Pevný termín není určen, uvidíme opravdu podle počasí, " řekl starosta.

Letní kino by mělo rozšířit nabídku už tak oblíbeného koupaliště, kam se v horkých dnech sjíždějí stovky lidí. V těch nejteplejších dnech na pokladně napočítají až 800 lidí z Podbořan i okolí. Velkým problémem tak v minulých letech bylo parkování, na úzkou cestu se vešlo jen pár aut. I tato potíž by ale letos měla odpadnout.

Letos totiž podbořanská radnice nechala za 937 tisíc vystavět cestu, která zavede auta na zpevněnou plochu, kde se v zimě odehrává tradiční bitva. Problém s parkováním by tak měl být konečně po letech vyřešený. Na plochu se vejdou desítky a desítky aut. „Od stávající komunikace povede další, která auta dovede na plochu, kde je v zimě bitva. Tato plocha je dostatečně zpevněná, aut se tam vejde dost, problém s parkováním tak odpadne," je přesvědčený starosta. Práce na komunikaci v současné době prý finišují, má se určitě stihnout do začátku sezony.

Nezdražuje se

A do třetice dobrých zpráv, na podbořanské koupaliště se i letos dostanete za padesátku. Nezdražuje. „Koupaliště je služba občanům, nelze na něm nějak výrazně vydělávat. A navíc pokud zdražíme, akorát lidé přestanou chodit," zdůvodnil ceny beze změn Reindl.

Podbořanské koupaliště bylo kompletně zrekonstruováno v roce 2006 za 11 milionů korun. Město na jeho provoz každoročně přispívá částkou něco přes milion korun. Moderní technologie, které hlídají, aby voda splňovala velice přísné normy, plavčíci, úklid. To vše něco stojí. Podbořanské koupaliště nabízí jeden bazén o rozměrech 50x25 metrů, jedno brouzdaliště a dvě hřiště na plážový volejbal.