Jako první se přihlásil o pozemky nedaleko Masarykova náměstí Lidl, přidal se Penny Market. „V radě města jsme schválili záměr prodeje firmě Lidl, ale v těchto dnech se přihlásila také firma Penny Market, která už tam vlastní nějaké pozemky,“ sdělil starosta Podbořan Radek Reindl.

Lidé z Podbořan by další market uvítali

Obyvatelé Podbořan by další velkou prodejnu uvítali, někteří to mají do Plusu daleko. „Bylo by to určitě dobré. Stála by jinde než Plus a lidé z druhého konce Podbořan by to měli blíž. Každá konkurence bude dobrá,“ řekla nám například Lucie Wágnerová z Podbořan. Město však pozemky prodá jen za určitých podmínek. „Kupní cena by měla být 300 korun za metr čtvereční a navíc by muselo dojít k výměně pozemků tak, aby zůstala v majetku města obousměrná komunikace z Dukelské ulice na náměstí. Na místě by také bylo nutné pokácet asi šest až osm vzrostlých kaštanů. Firma, která pozemky získá by musela provést náhradní výsadbu po městě,“ sdělil pravidla Martin Gutzer, tajemník na podbořanské radnici.

Loni otevřel Plus

V Podbořanech na konci loňského roku otevřela svůj obchod firma Plus. Její středisko u příjezdu od Žatce se stalo první velkoplošnou prodejnou ve městě. Pozemek u tamního městského úřadu má již několik let koupený také společnost Norma, ale ta zatím se stavbou obchodu nezačala.