Radnice bude prosazovat úpravu rušné křižovatky a změnu projektu. Penny Market už má koupeny všechny potřebné pozemky od soukromých vlastníků, chybí mu pouze ty od města. Hned jak je společnost získá, chtěla by firma začít stavět obchod v samém centru Podbořan.

V minulých dnech se žádostí společnosti zabývala komise pro rozvoj města. „Komise se vyjádřila, že bude nutné trochu upravit projekt a chceme také řešit křižovatku ulic Dukelská a Revoluční. Doprava tam, by po stavbě obchodu, byla už neúnosná,“ sdělil závěry jednání komise Deníku starosta Podbořan Radek Reindl s tím, že ve studii, kterou si město nechalo zpracovat, je v místě navržen kruhový objezd.

Jakou variantu však firma zvolí bude ještě věcí jednání. „Musíme společně hledat nejlepší řešení. Určitě ještě několikrát k problému zasedne také komise pro rozvoj města,“ pokračoval starosta. Společnost Penny Market by chtěla v Podbořanech postavit standardní prodejnu, jejíž obdoba je k vidění i jinde v republice. „Měla by mít velikost 760 metrů čtverečních. V prodejně by také měly být další obchody jako je řeznictví či pekařství. Plánujeme také parkoviště pro 60 až 70 vozů,“ sdělil Deníku Karel Reytt ze společnosti Penny Market.

Penny Market přitom není jedinou společností, která by v Podbořanech chtěla stavět svůj obchod. Zájem má také Lidl. „O stavbu obchodu v Podbořanech máme stále zájem,“ řekla Monika Šrámková, tisková mluvčí společnosti s tím, že společnost hledá vhodné místo. Pozemky má na okraji Podbořan také společnost Norma. Ta se však již několik let ke stavbě obchodu nemá.

Křižovatka ulic Dukelská a Revoluční je největším dopravním problémem města. Projede jí denně přes šest tisíc vozidel, a to včetně kamionů z průmyslové zóny. To samozřejmě vadí podbořanským obyvatelům, kterým pomalu se situací dochází trpělivost. Obchvat města je přitom hudbou vzdálené budoucnosti. Podle starosty by mohla tato otázka být aktuální za 15 až 20 let. Při otevření prodejny Penny Marketu za současného stavu dopravy by mohlo dojít k častým kolapsům a úplné neprůjezdnosti města.