Tamní obyvatele trápí nevzhlednost místa, navíc si mezi lavičkami a betonem začaly hrát děti. Podbořanská radnice chce problém, který vznikl při rekonstrukci sídliště, urychleně vyřešit. Lidé z Podbořan tvrdí, že starý materiál se ke garážím ukládá již dlouho. „Již mnoho měsíců se musí obyvatelé Sídliště Míru a Alšovy ulice každý den dívat na rozšiřující se hromadu starých zničených laviček a betonových kvádrů,“ řekl Deníku Petr Mojžíš.

U garáží si hrají také děti, lidé mají obavy o jejich zdraví. „Postupně se z toho stalo také místo dětských her,“ tvrdí P. Mojžíš s tím, že se obává, aby si někdo nespletl starý stavební materiál se skládkou a nezačal tam přibývat odpad. Lavičky, beton i kvádry pocházejí z rozsáhlé rekonstrukce Velké Osady, která letos v Podbořanech probíhá. V jejím rámci jsou na sídlišti nově pokládány povrchy chodníků, nové jsou také lavičky a další prvky. Upravena je také zeleň. „Na pozemek si firma, která úpravy provádí, dočasně umístila zbylý starý materiál z rekonstrukcí,“ ví o problému podbořanský místostarosta Karel Honzl.

Vedení podbořanské radnice chce prověřit stav a situaci řešit. „Určitě se na to podíváme a společně s odborem investic to budeme urychleně řešit,“ slíbil místostarosta.