VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Definitivní zelenou obnově ulice Kpt. Nálepky mají dát zastupitelé

Podbořany - Rekonstrukce podbořanské ulice za 4,1 milionu má potřebná povolení. Pokud ji zastupitelé definitivně spustí, měla by začít v létě. Ve městě se dlouho bojovalo, zda ulici opravovat nebo ne. Nakonec se lidé v anketě vyjádřili pro opravu.

16.6.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

Peníze na kompletní obnovu podbořanské ulice Kpt. Nálepky jsou v rozpočtu, akce má konečně také všechna potřebná povolení, včetně stavebního. Rekonstrukce je plánovaná na letošní rok, jen ji spustit.

Kde je problém? Vše potřebné je, přesto se ale vedení Podbořan rozhodlo ještě jednou nechat tolikrát diskutovanou a problémovou rekonstrukci „posvětit" od zastupitelů. V minulosti se totiž kolem akce hodně událo, padala různá nařčení, rušilo se stavební povolení, část lidí je stále proti rekonstrukci a protestuje. Pokud k obnově za pár dní dají svolení podbořanští zastupitelé, začne oprava, po letech odkladů, letos v létě.

„Několikrát jsem veřejně řekl, že definitivně o spuštění nebo zamítnutí opravy ulice Kpt. Nálepky rozhodnou zastupitelé. Slib chceme dodržet. A tak, i když už při schvalování rozpočtu jasně vyjádřili akci podporu, předložíme tuto rekonstrukci ke schválení ještě jednou. Chceme ji potvrdit," uvedl pro Deník Radek Reindl, starosta Podbořan. „Pokud dají zastupitelé akci zelenou, bude konečně odstartována a bude opravena další část města," řekl.

Rekonstrukce za 4,1 milionu

První muž Podbořan doufá, že městští poslanci projekt za 4,1 milionu korun na jednání v polovině června schválí. Při jednání o rozpočtu byla pro drtivá většina. „Posvěcení" startu akce je pravděpodobné také z dlouhodobého vyjadřování všech zastupitelů, akce má většinovou podporu.

Obnova ulice Kpt. Nálepky dlouho čekala na schválení stavebního povolení. Na projektu se pracovalo několik let. Jednou bylo dokonce povolení zrušeno, nyní už jsou všechny dokumenty podle úřadu ale v pořádku. „Máme platné stavební povolení. Pokud zastupitelé řeknou ano, mohla by být rekonstrukce spuštěna někdy v létě, spíše koncem léta, hotovo pak bude určitě do zimy," pokračoval Reindl.

Odpůrcům se plány ale vůbec nelíbí a stále protestují. Z brzkého zahájení rekonstrukce ulice na dohled od náměstí nemá radost každý. Josef Henlín dlouhodobě organizuje protesty. „S rekonstrukcí, jak ji plánuje radnice, nesouhlasíme. Je tam mnoho chyb. Už jednou se prokázalo, že město nepostupuje správně, stavební povolení bylo zrušeno, postupují ale stejně, nikoho se neptají," řekl Deníku dlouhodobý kritik opravy.

Nyní už ale město má povolení v pořádku, a tak se zdá, že akce již bude spuštěna. O revitalizaci ulice Kpt. Nálepky se v Podbořanech intenzivně mluví už od roku 2009. Plánovaná obnova ulice v centru města budí už dlouhá léta vášně, radnice obdržela několik petic, které žádaly rekonstrukci, ale také několik, které ji odmítaly. U zrodu akce stál dopis, kde lidé prosili o obnovu ulice. Pod peticemi, pro i proti, byly stovky podpisů, některé se opakovaly na obou stranách a realizace byla pozastavena.

Radnice uspořádala anketu pro obyvatele lokality

Aby vedení Podbořan ukončilo několik let trvající dohady, zda opravy lidé chtějí nebo ne, uspořádala radnice anketu v lokalitě. V té se lidé vyslovili pro rekonstrukci ulice Kpt. Nálepky. Pro opravu bylo 101 hlasů (64 %), proti 57 hlasů (36 %). Odesláno bylo celkem 206 anketních lístků, zpět se jich vrátilo 158. Odpůrci ale anketu zpochybňují.

V rámci rekonstrukce má vzniknout zhruba padesát parkovacích míst v ulici Kpt. Nálepky, které jsou v centru Podbořan potřebné. Revitalizací má projít také zeleň, nové mají být chodníky, doplněn má být mobiliář. „Ta lokalita si revitalizaci zaslouží, je jednou z posledních v Podbořanech, která neprošla obnovou. Bohužel ji ale někteří lidé neustálými stížnostmi, často i nesmyslnými, zdržovali. Lidé v anketě jasně řekli, že rekonstrukci chtějí," zdůvodnil snahy vedení města starosta Radek Reindl.

Kritici obnovy tvrdí, že po rekonstrukci bude místo nebezpečné. „Parkoviště jsou příliš blízko domů, přímo u našich ložnic. Samý asfalt. Nelíbí se nám také uložení popelnic. Oprava, jak je navržená, je nebezpečná. Chybějí tam chodníky, děti budou kličkovat mezi auty, bude jen otázka času, než se tam něco stane.Všechny naše připomínky stále zamítali. Navíc je podle nás oprava příliš nákladná," říká Josef Henlín. Odpůrcům oprav se nelíbilo také umístění laviček u domů či dětského hřiště v jejich blízkosti.

Vedení Podbořan se ale proti jeho slovům a prohlášením dalších kritiků už několik let tvrdě ohrazuje. „Vše jsme několikrát prověřovali a proměřovali, všechna nařčení a stížnosti a vše je v pořádku. Kladně se vyjádřili také hygienici, hasiči a další dotčené orgány, také podle nich je připravovaná rekonstrukce v pořádku a bezpečná," uvedl už dříve Martin Gutzer, tajemník podbořanské radnice.

Všechny normy byly dodrženy, ujišťuje město

„Všechny normy jsou dodrženy, vše bylo mnohokrát prošetřeno a prověřeno. Jinak by to příslušné orgány ani nepovolily. Uspořádali jsme v minulosti také několik veřejných slyšení, celkem tři, kde mohli lidé říct, co a kde chtějí umístit. Aby se to lidem co nejvíce líbilo. Projekty jsme několikrát přepracovávali, doplňovali, podle toho, co stěžovatelé požadovali, chtěli jsme jim vyjít vstříc, ale bohužel si vždy účelově vymyslí něco dalšího," dodává starosta Podbořan Reindl.

S výsledky ankety a s revitalizací souhlasí i Monika Balková z Podbořan, která v lokalitě také bydlí. „Určitě jsem pro opravu, už aby to bylo. Máme malé dítě, nemá si pořádně kde hrát, už se těšíme na nové dětské hřiště. Chodníky už jsou hodně rozbité, celá ulice už opravu potřebuje, rekonstrukci stoprocentně vítáme," řekla Deníku. Přiznala také, že i ona podepsala v minulosti jednu z petic proti revitalizaci, dodává ale, že ji to mrzí. Podle jejích slov jí tehdy organizátoři petice proti opravám podali lživé informace.

Podobně ale mluví také odpůrci, také oni tvrdí, že město nepostupuje fér. Kritici útočili také na formální věci v procesu udělování povolení. Ostatně už se jim jednou podařilo stavební řízení zrušit. Před časem totiž už bylo sice vydáno stavební povolení na akci, nadřízený krajský stavební úřad jej ale pro formální nedostatky zrušil. A tak se začínalo znovu. „Propadlé lhůty, spis není v pořádku, chybí tam dokumenty. Vše je záměrné, vědí, že to není v pořádku. Také v novém stavebním řízení jsou velké nedostatky," tvrdí Josef Henlín.

Úředníci podbořanské radnice mu oponují a nadřízené úřady jim nyní daly za pravdu, povolení už je platné. Úředníci upozorňují, že stavební povolení se zdrželo opravdu jen kvůli formálním nedostatkům a nedopatřením.

„Parkovací místa v centru jsou potřebná, lidé nás o ně prosili. Opraveny budou také chodníky, upravena zeleň, celá lokalita se zvedne. Nikdy se nezavděčíme všem, část lidí rekonstrukci chce, další, o hodně menší část, ne. Musíme se ale snažit vyhovět většině a ta se i v anketě vyslovila poměrně výraznou většinou pro opravu ulice Kpt. Nálepky," dodal tajemník podbořanské radnice Martin Gutzer.

Autor: Hynek Dlouhý

16.6.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Účetní 45 000 Kč Hlavní účetní hlavní účetní. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 45000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Dukelská 3189, Žatec, Zajištění vedení účetnictví pro soukromé společnosti, požadujeme výbornou znalost celkového účetnictví, včetně ročních závěrkových prací, zpracování přiznání DPPO a výkazů., Min. 10 let účetní praxe., Nabídky doplněné životopisem zaslat emailem, nadstandardní platové podmínky + služební automobil, Kontakt: Ing. Pavel Dvorský Ph.D. email: pavel@paveldvorsky.cz. Pracoviště: Paveldvorsky.cz s.r.o., provozovna žatec, Dukelská, č.p. 3189, 438 01 Žatec 1. Informace: Pavel Dvorský, . Obchod - Obchod Vedoucí prodejny, provozu 19 000 Kč Vedoucí pracovních týmů v prodejnách Teamleader call centra. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce: Žatec, nová pobočka Podbořany, Telemarketingová firma specializující se na projekty zvláště v oblasti telekomunikací přijme pracovníka na pozici: Teamleader call centra., Náplň práce:, • Řízení call centra, • Dohled nad zpracováním objednávek, • Strategické řízení rozvoje call centra, • Řízení týmu operátorů , • Komunikace s operátory a zákazníky , • Zpracovávání výsledků a reportů, Požadujeme:, • Minimálně SŠ vzdělání, • Zkušenosti na podobné pozici výhodou (nikoliv podmínkou), • Znalost MS Office, • Spolehlivost, pracovitost, komunikativnost, loajalita, ochota učit se novým věcem, • Schopnost pracovat pod tlakem, • Zkušenosti s vedením týmu, • Schopnost týmové i samostatné práce, • Manažerské předpoklady pro výkon vedoucí funkce, • Organizační a řídící schopnosti, rozhodnost, odpovědnost, flexibilita, kreativnost., • ŘP sk. B, kontakt: Kozák Pavel, e-mail: pavel.kozak@avacall.cz, osobně na kontaktní adrese v Žatci: náměstí Svobody 55. Pracoviště: Ctscz spol. s r.o., pracoviště podbořany, Cyrila a Metoděje, č.p. 72, 441 01 Podbořany. Informace: Pavel Kozák, . Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 13 000 Kč Pomocní dělníci ve výrobě pomocný dělník ve výrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce: Tatinná 1060, 438 01 Bitozeves, areál Yanfeng Cais, krátkodobé zaměstnání, požadujeme pracovitost, zodpovědnost, flexibilitu, zručnost, spolehlivost, dodržování pracovních postupů, kontakt: 775588928 od 6,00 do 12,00 hod, pros@ospro.cz. Pracoviště: Delta invest job o.z., pracoviště yanfeng cais, Průmyslová, č.p. 1060, 438 01 Žatec 1. Informace: Miroslav Pros, +420 775 588 928. Řemeslné práce - Řemeslné práce Instalatér, topenář 20 000 Kč Instalatéři vodovodů provozní montér vodovodů. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: místo výkonu práce: průmyslová zóna Triangle, Pracovní náplň, Provádění a řízení provozních montážních a údržbářských prací na vodovodní síti a vodárenských objektech. Provádění odborných montážních prací dle dispozic nadřízených. Vykonávání pracovní pohotovosti, Nabízíme, Zázemí silné nadnárodní společnosti. Jistotu a stabilitu velké firmy. Nadstandardní zaměstnanecké výhody vyplývající z kolektivní smlouvy, Možnost dalšího profesního vzdělávání , sociální benefity v celkové hodnotě 27000,- Kč, 13. a 14. mzda , Požadujeme, SO s výučním listem (nejlépe vyučen v oboru), Platný svářečský průkaz výhodou, Řidičský průkaz sk. B Práce na PC výhodou, Praktické myšlení, samostatnost, preciznost a přesnost, Stravenky, dovolená nad rámec ZP, vzdělávací kurzy, příspěvek na životní a penzijní připojištění, zdravotní volno, preventivní lékařská péče a další dle kolektivní smlouvy, nástup možný ihned, po roce doba neurčitá, uvedena nástupní mzda, po zapracování možnost navýšení, kontakt:tel.: 417808396, e-mail: dagmar.machova@svck.cz. Pracoviště: Severočeské vodovody a kanalizace, a.s., středisko louny, Říční, č.p. 9999, 440 01 Louny 1. Informace: Dagmar Machová, +420 417 808 396.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Videosouhrn 16. listopadu 2018

Tisíceré ne Babišovi a jízda nejdelším železničním tunelem: zhlédněte videa dne

Poutníci

V Postoloprtech vystoupí ve čtvrtek legendární Poutníci

U cukroví vítězí klasika, mlsání hledají cukrovkáři i vegani

Ústecký kraj /ANKETA/ - Pečení na objednávku je v kurzu, zakázek přibývá. Lidé šetří především čas.

Skauting zažívá vzestup. Své místo na severu si vybojoval

Ústecký kraj - Složitý vývoj mělo skautské hnutí v našem kraji. Dnes se však opět těší velkému zájmu.

Kam zajít o víkendu na fotbal? Dobroměřice hostí Modlany, Louny zase Vilémov

Louny - Nižší fotbalové soutěže jdou do finiše! V krajském přeboru bude v sobotu o co nejlepší výchozí pozici pro jarní záchranářské boje usilovat dobroměřický nováček, doma se střetne s atraktivními Modlany.

Zemřel Rolf Hoppe, pohádkový král z legendárních Tří oříšků pro Popelku

Drážďany /FOTO/ - Ve věku 87 let zemřel ve čtvrtek 15. listopadu v Drážďanech německý filmový a divadelní herec Rolf Hoppe, kterého čeští diváci znají hlavně z pohádky Tři oříšky pro Popelku jako představitele rozvážného a milého krále.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT