VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Definitivní zelenou obnově ulice Kpt. Nálepky mají dát zastupitelé

Podbořany - Rekonstrukce podbořanské ulice za 4,1 milionu má potřebná povolení. Pokud ji zastupitelé definitivně spustí, měla by začít v létě. Ve městě se dlouho bojovalo, zda ulici opravovat nebo ne. Nakonec se lidé v anketě vyjádřili pro opravu.

16.6.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

Peníze na kompletní obnovu podbořanské ulice Kpt. Nálepky jsou v rozpočtu, akce má konečně také všechna potřebná povolení, včetně stavebního. Rekonstrukce je plánovaná na letošní rok, jen ji spustit.

Kde je problém? Vše potřebné je, přesto se ale vedení Podbořan rozhodlo ještě jednou nechat tolikrát diskutovanou a problémovou rekonstrukci „posvětit" od zastupitelů. V minulosti se totiž kolem akce hodně událo, padala různá nařčení, rušilo se stavební povolení, část lidí je stále proti rekonstrukci a protestuje. Pokud k obnově za pár dní dají svolení podbořanští zastupitelé, začne oprava, po letech odkladů, letos v létě.

„Několikrát jsem veřejně řekl, že definitivně o spuštění nebo zamítnutí opravy ulice Kpt. Nálepky rozhodnou zastupitelé. Slib chceme dodržet. A tak, i když už při schvalování rozpočtu jasně vyjádřili akci podporu, předložíme tuto rekonstrukci ke schválení ještě jednou. Chceme ji potvrdit," uvedl pro Deník Radek Reindl, starosta Podbořan. „Pokud dají zastupitelé akci zelenou, bude konečně odstartována a bude opravena další část města," řekl.

Rekonstrukce za 4,1 milionu

První muž Podbořan doufá, že městští poslanci projekt za 4,1 milionu korun na jednání v polovině června schválí. Při jednání o rozpočtu byla pro drtivá většina. „Posvěcení" startu akce je pravděpodobné také z dlouhodobého vyjadřování všech zastupitelů, akce má většinovou podporu.

Obnova ulice Kpt. Nálepky dlouho čekala na schválení stavebního povolení. Na projektu se pracovalo několik let. Jednou bylo dokonce povolení zrušeno, nyní už jsou všechny dokumenty podle úřadu ale v pořádku. „Máme platné stavební povolení. Pokud zastupitelé řeknou ano, mohla by být rekonstrukce spuštěna někdy v létě, spíše koncem léta, hotovo pak bude určitě do zimy," pokračoval Reindl.

Odpůrcům se plány ale vůbec nelíbí a stále protestují. Z brzkého zahájení rekonstrukce ulice na dohled od náměstí nemá radost každý. Josef Henlín dlouhodobě organizuje protesty. „S rekonstrukcí, jak ji plánuje radnice, nesouhlasíme. Je tam mnoho chyb. Už jednou se prokázalo, že město nepostupuje správně, stavební povolení bylo zrušeno, postupují ale stejně, nikoho se neptají," řekl Deníku dlouhodobý kritik opravy.

Nyní už ale město má povolení v pořádku, a tak se zdá, že akce již bude spuštěna. O revitalizaci ulice Kpt. Nálepky se v Podbořanech intenzivně mluví už od roku 2009. Plánovaná obnova ulice v centru města budí už dlouhá léta vášně, radnice obdržela několik petic, které žádaly rekonstrukci, ale také několik, které ji odmítaly. U zrodu akce stál dopis, kde lidé prosili o obnovu ulice. Pod peticemi, pro i proti, byly stovky podpisů, některé se opakovaly na obou stranách a realizace byla pozastavena.

Radnice uspořádala anketu pro obyvatele lokality

Aby vedení Podbořan ukončilo několik let trvající dohady, zda opravy lidé chtějí nebo ne, uspořádala radnice anketu v lokalitě. V té se lidé vyslovili pro rekonstrukci ulice Kpt. Nálepky. Pro opravu bylo 101 hlasů (64 %), proti 57 hlasů (36 %). Odesláno bylo celkem 206 anketních lístků, zpět se jich vrátilo 158. Odpůrci ale anketu zpochybňují.

V rámci rekonstrukce má vzniknout zhruba padesát parkovacích míst v ulici Kpt. Nálepky, které jsou v centru Podbořan potřebné. Revitalizací má projít také zeleň, nové mají být chodníky, doplněn má být mobiliář. „Ta lokalita si revitalizaci zaslouží, je jednou z posledních v Podbořanech, která neprošla obnovou. Bohužel ji ale někteří lidé neustálými stížnostmi, často i nesmyslnými, zdržovali. Lidé v anketě jasně řekli, že rekonstrukci chtějí," zdůvodnil snahy vedení města starosta Radek Reindl.

Kritici obnovy tvrdí, že po rekonstrukci bude místo nebezpečné. „Parkoviště jsou příliš blízko domů, přímo u našich ložnic. Samý asfalt. Nelíbí se nám také uložení popelnic. Oprava, jak je navržená, je nebezpečná. Chybějí tam chodníky, děti budou kličkovat mezi auty, bude jen otázka času, než se tam něco stane.Všechny naše připomínky stále zamítali. Navíc je podle nás oprava příliš nákladná," říká Josef Henlín. Odpůrcům oprav se nelíbilo také umístění laviček u domů či dětského hřiště v jejich blízkosti.

Vedení Podbořan se ale proti jeho slovům a prohlášením dalších kritiků už několik let tvrdě ohrazuje. „Vše jsme několikrát prověřovali a proměřovali, všechna nařčení a stížnosti a vše je v pořádku. Kladně se vyjádřili také hygienici, hasiči a další dotčené orgány, také podle nich je připravovaná rekonstrukce v pořádku a bezpečná," uvedl už dříve Martin Gutzer, tajemník podbořanské radnice.

Všechny normy byly dodrženy, ujišťuje město

„Všechny normy jsou dodrženy, vše bylo mnohokrát prošetřeno a prověřeno. Jinak by to příslušné orgány ani nepovolily. Uspořádali jsme v minulosti také několik veřejných slyšení, celkem tři, kde mohli lidé říct, co a kde chtějí umístit. Aby se to lidem co nejvíce líbilo. Projekty jsme několikrát přepracovávali, doplňovali, podle toho, co stěžovatelé požadovali, chtěli jsme jim vyjít vstříc, ale bohužel si vždy účelově vymyslí něco dalšího," dodává starosta Podbořan Reindl.

S výsledky ankety a s revitalizací souhlasí i Monika Balková z Podbořan, která v lokalitě také bydlí. „Určitě jsem pro opravu, už aby to bylo. Máme malé dítě, nemá si pořádně kde hrát, už se těšíme na nové dětské hřiště. Chodníky už jsou hodně rozbité, celá ulice už opravu potřebuje, rekonstrukci stoprocentně vítáme," řekla Deníku. Přiznala také, že i ona podepsala v minulosti jednu z petic proti revitalizaci, dodává ale, že ji to mrzí. Podle jejích slov jí tehdy organizátoři petice proti opravám podali lživé informace.

Podobně ale mluví také odpůrci, také oni tvrdí, že město nepostupuje fér. Kritici útočili také na formální věci v procesu udělování povolení. Ostatně už se jim jednou podařilo stavební řízení zrušit. Před časem totiž už bylo sice vydáno stavební povolení na akci, nadřízený krajský stavební úřad jej ale pro formální nedostatky zrušil. A tak se začínalo znovu. „Propadlé lhůty, spis není v pořádku, chybí tam dokumenty. Vše je záměrné, vědí, že to není v pořádku. Také v novém stavebním řízení jsou velké nedostatky," tvrdí Josef Henlín.

Úředníci podbořanské radnice mu oponují a nadřízené úřady jim nyní daly za pravdu, povolení už je platné. Úředníci upozorňují, že stavební povolení se zdrželo opravdu jen kvůli formálním nedostatkům a nedopatřením.

„Parkovací místa v centru jsou potřebná, lidé nás o ně prosili. Opraveny budou také chodníky, upravena zeleň, celá lokalita se zvedne. Nikdy se nezavděčíme všem, část lidí rekonstrukci chce, další, o hodně menší část, ne. Musíme se ale snažit vyhovět většině a ta se i v anketě vyslovila poměrně výraznou většinou pro opravu ulice Kpt. Nálepky," dodal tajemník podbořanské radnice Martin Gutzer.

Autor: Hynek Dlouhý

16.6.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Informační technologie - Informační technologie Grafik 23 000 Kč

Grafici a výtvarníci v multimédiích DTP GRAFIK (SAZEČ). Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč, mzda max. 33000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce: Zeyerova č.p. 1456, 438 01 Žatec 1, nástup dohodou, Náplň práce:Sazba letáků a katalogů, POS a dalších tiskových materiálů.Předtisková příprava, Kontrola správnosti dat.Úprava grafických návrhů dle požadavků klienta.Komunikace s produkčním oddělením, výrobou, zákazníkem, Požadavky:Dobrá znalost programů Adobe Indesign, Illustrator, Photoshop, Pečlivost, přesnost, spolehlivost .SŠ vzdělání, Schopnost pracovat v týmu.Zaslání portfolia, Nabízíme:Fixní mzdu s variabilní složkou, Příspěvek na dojíždění.Nápoje na pracovišti zdarma, Školení.Možnost uplatnit své nápady a kreativitu, Přátelský kolektiv.Zázemí pro odpočinek - zahrada, sportovní vyžití, kontakt: pondělí, středa, čtvrtek od 7,30 do 15,30 na telč. 474532040, email: martin.kaderavek@sittardia.cz. Pracoviště: Sittardia s.r.o., pracoviště žatec, Zeyerova, č.p. 1456, 438 01 Žatec 1. Informace: Martin Kadeřávek, +420 474 532 040.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Psycholog 29 020 Kč

Kliničtí psychologové klinický psycholog nebo psycholog ve zdravotnictví. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 29020 kč, mzda max. 41880 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce: PL Petrohrad, nástup dle dohody, Psycholog ve zdravotnictví:ukončené magisterské studium jednooborové psychologie, kurz psycholog ve zdravotnictví, výcvik v psychoterapií vítán, případně započatý výcvik, základní znalosti psychodiagnostiky, praxe na psychiatrii výhodou. Klinický psycholog navíc specializaci z klinické psychologie., Možnost dalšího vzdělávání na náklady organizace, využití služebního vozidla, možnost přechodného ubytování. K základnímu platu lze přiznat osobní příplatek a odměny. Dále nabízíme náborový příspěvek ve výši 75 - 200 tis. Kč dle vnitřní směrnice PL Petrohrad., kontakt: 415236121, e-mail: hana.jamborova@plpetrohrad.cz, osobně v PL Petrohrad. Pracoviště: Psychiatrická léčebna petrohrad, příspěvková organizace, 439 85 Petrohrad. Informace: Hana Jamborová, +420 415 236 121.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel základní školy 26 020 Kč

Učitelé na 2. stupni základních škol učitel pro 2. stupeň ZŠ -. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26020 kč, mzda max. 33930 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce: Peruc, přednostně přijmeme kvalifikované pedagogy, obor zeměpis, český jazyk, angličtina + školní družina , Zájemci se mohou hlásti na telč. 728482282 nebo 415697168 (od 7 do 15 hodin) nebo email: hosnedl@zsperuc.cz. Pracoviště: Základní škola peruc, Komenského, č.p. 193, 439 07 Peruc. Informace: Tomáš Hosnedl, +420 728 482 282.

Zákaznický servis - Zákaznický servis Pracovníci v zákaznických 18 000 Kč

Pracovníci v zákaznických kontaktních centrech konzultant zákaznického centra. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 15. Poznámka: místo výkonu práce: Louny, Komenského náměstí 2540, Do svého týmu hledáme nového kolegu/kolegyni na pozici konzultant zákaznického centra. Náplň práce: partner pro zákazníky, pomoc při výběru nejvhodnějších služeb a řešení. Pracovní doba: denní směny - 8,5 hod (od 8 hod + víkendy a svátky). Možnost plánování pracovních víkendů na 1 - 4 týdny. Požadujeme: ukončené středoškolské vzdělání nebo SOU, práce na PC, umění aktivně komunikovat s lidmi po telefonu. Nabízíme: mzdu 18 000 Kč (při splnění nastaveného cíle), nejnovější mobilní telefon, zaměstnanecký tarif s neomezeným voláním, SMS a 20 GB dat, stravenky v hodnotě 105 Kč, 5 týdnů DV, 2 dny osobního volna, příspěvek na penzijní připojištění, 10 000 Kč v benefitech, soutěže o slevové poukazy nebo dovolenou,výborný kolektiv. Zájemci mohou zasílat motivační dopis + strukturovaný životopis na e-mail: michaela.pochova@t-mobile.cz nebo tel. 603 602 224. Možnost účasti na náborovém dni pro T-Mobile na kontaktním pracovišti ÚP ČR v Lounech dne 20.9.2018 od 9 hod nebo v Žatci dne 26.9.2018 od 9 hod. Pracoviště: T-mobile czech republic a.s., pobočka louny, Komenského náměstí, č.p. 2540, 440 01 Louny 1. Informace: Michaela Pochová, +420 603 602 224.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Videosouhrn 15. srpna 2018

Stříkačky stříkaly u Stříbrných stěn a cizinci kopali bezbranného: videa dne

Zprostředkování zaměstnání. Ilustrační foto.

Nezaměstnanost v regionu vzrostla. Firmám ale stále chybějí zaměstnanci

Pozor, změna! Kupony do TIP ligy noste v Lounech do knihovny

Louny - Po řadě let se mění sběrné místo tradiční soutěže, pořádané regionálním Deníkem.

Pohádka i horor. V Blšanech už na fotbal jen vzpomínají

Blšany - FK Chmel Blšany. Kdysi slavná adresa, která udivila celou fotbalovou Evropu. Vesnice u Loun neměla a stále nemá ani tisíc obyvatel. Přesto se tam na přelomu tisíciletí celkem osm sezon kopala nejvyšší česká liga. Happyend ovšem nečekejte. Fotbalové Blšany dnes totiž najdete na fotbalovém hřbitově.   

Muž ukradl řidiči autobusu tašku s penězi a kartou. Policie ho našla

Podbořansko - Podbořanští policisté v minulých dnech vypátrali muže, který odcizil tašku z autobusu. Osmapadesátiletý muž měl využít nepozornosti řidiče autobusu a odcizit jeho brašnu z přihrádky nad sedadly.

Za výbuchem byly drogy, muž chtěl z marihuany „uvařit“ hašiš

Žatec - Kvůli květnové explozi bytu v Žatci policie obvinila muže, který při události utrpěl zranění.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT