Nedaří se podnikům, zákonitě to musí poznat i města. Daňové příjmy podbořanské radnice letos klesnou o deset milionů korun. Poplach ale zatím ve městě nevyhlašují, podle slov starosty město hospodaří rozumně.

Všechna města a obce v České republice zaznamenají v letošním roce pokles daňových příjmů. Zisky podniků se tenčí, i do státní pokladny se tak odvádí méně. Výjimkou nejsou ani Podbořany. „Odhadujeme, že v letošním roce bude propad daňových příjmů ve výši deset milionů korun,“ řekl Deníku starosta Podbořan Radek Reindl.

Podle starosty to zatím ale lidé ve městě takřka nepoznají. „Dlouhodobě naše radnice hospodaří s přebytkem, nějaké rezervy tedy máme. Zatím žádné škrtání investic nehrozí,“ ubezpečil Reindl.

Město už ale nenašetří tolik, jako v minulosti, kdy si peníze dávalo stranou, například na budoucí výstavbu moderní sportovní haly. „Přebytek hospodaření bude určitě menší, pokud nějaký vůbec bude. Snažíme se být ale v plánování investic rozumní. Spíše, pokud máme peníze, nějaké akce ve druhé polovině roku přidáme, než abychom škrtali,“ pokračuje starosta.

Výhled do dalších let je nejistý, pokud se někde bude omezovat, tak právě v investicích. „Uvidíme, jak se situace vyvine. Investiční rozpočet sestavujeme vždy na rok dopředu, na ten příští to bude na podzim. Zařadíme jen to, na co budou peníze,“ dodal Reindl. Výše investičního rozpočtu přitom v Podbořanech v posledních letech rok od roku stoupala. Město patří v tomto ohledu k nejúspěšnějším v kraji.