Nespokojené s trasou plánované přeložky silnice I/27 Most – Plzeň v okolí Podbořan je vedení podbořanské radnice. Prosazuje variantu, která je blíže městu, nyní dokonce zaplatí studii.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v původní studii umístilo silnici daleko od Podbořan, navíc má budoucí nová komunikace rozdělit Očihov. S tím Podbořany ani nedaleká obec nesouhlasí a navrhují podle nich levnější a výhodnější řešení.

„ŘSD nám vyšlo vstříc a řeklo, že tuto variantu prověří. Protože ale na zhotovení vyhledávací studie nemá v letošním rozpočtu peníze a trvalo by to další roky, rozhodli jsme se, že studii uděláme my a předáme ji ŘSD. Výrazně se tak zrychlí posouzení této varianty,“ sdělil Radek Reindl, starosta Podbořan.

Podbořany chtějí silnici co nejvíce přiblížit městu a částečně tak vyřešit houstnoucí dopravu ve městě. „Mohli bychom tuto silnici použít jako obchvat. Po dostavbě bychom na ni mohli napojit komunikaci z průmyslové zóny a z města tak dostat většinu kamiónové dopravy,“ slibuje si od projektu starosta.

Také Očihov tvrdě bojuje za projekt. „Původní trasa by rozdělila Očihov a Očihovec. To se nám nelíbí,“ řekl starosta Očihova Vladimír Šeda. Teprve až bude studie hotová, posoudí ŘSD, která z variant je lepší. Ta bude potom také realizována. Nebude to však v nejbližších letech, lidé v Podbořanech si hned tak od kamionů neodpočinou. „Tato akce není zařazena mezi prioritní stavby, které se začnou stavět do roku 2013,“ uvedla mluvčí ŘSD Martina Vápeníková.