Hned dvě výročí středních škol se připomínala a slavila na začátku října v Podbořanech. Šlo o 80 let od založení Gymnázia Podbořany a 70 let od vzniku Střední odborné školy v témže městě.

Pozvání přijal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, a také ministr školství ČR Stanislav Štech. Ministr školství se na „pracovních akcích“ v Podbořanech v poslední době objevuje docela často. V červnu rozdával dětem vysvědčení, v září byl na oslavě TJ Tatran, nyní na uvedených oslavách středoškolského vzdělávání ve městě. A není divu: v Podbořanech se totiž v roce 1954 narodil, ve městě dnes stále žije jeho maminka. Takže se do rodného města určitě vždy rád vrací, stejně jako většina lidí.

„Chtěl bych vyslovit uznání všem lidem, kteří se podíleli na rozvoji středních kol ve městě. Školství v Podbořanech je zárukou toho, že člověk má kvalitní vzdělání a může realizovat své sny,“ uvedl na slavnostním zahájení oslav ministr, který v minulosti sám absolvoval podbořanské gymnázium. Nyní je profesorem psychologie na Karlově univerzitě.

Program dvoudenních oslav byl pestrý. Všichni návštěvníci, bývalí studenti i pracovníci si mohli prohlédnout všechny prostory škol. Nechybělo občerstvení, kultura, přátelské povídání.    Alena Dukátová