Všechny mateřské školy v Podbořanech už jsou několik let zateplené. Díky tomu šetří energii a samozřejmě také peníze. Tamní radnice chce v šetření pokračovat, teď je proto řada se zateplením a výměnou oken na budovách škol a domu dětí. S pracemi se začne už příští rok, Podbořany získaly dotace ze státního rozpočtu.

„Dostali jsme pozitivní zprávu, že dotace na zateplení školních budov v Podbořanech by měla dorazit. Snad všechno klapne a budeme moct začít co nejdříve," sdělil Deníku Radek Reindl, starosta Podbořan.

Celkový rozpočet činí 47 milionů korun

Městské podbořanské kase se tak výrazně uleví, vždyť rozpočet na zateplení fasády a výměny oken u 1. ZŠ v Husově ulici, Masarykovy základní školy a domě dětí a mládeže je 47 milionů korun. Částku možná ještě sníží výběrové řízení, které může být vypsáno až nyní, protože úředníci z Prahy mají podmínku, že chtějí na soutěž dohlížet.

Značnou část finančních prostředků na akci má město získat právě ze státní pokladny. „Zateplování by mělo odstartovat počátkem příštího roku. Nejdříve se bude pracovat na 1. základní škole a na domě dětí a mládeže. Základní škola T.G. Masaryka se bude zateplovat později," uvedl podbořanský starosta.

V minulých letech nechala podbořanská radnice zateplit a vyměnit okna také u všech tří mateřských školek. V roce 2007 byla opravena mateřská školka v Žatecké ulici, v roce 2008 v Hlubanské, budova v ulici Bratří Čapků se opravovala v roce 2009. Zateplování stálo desítky milionů, město i tehdy získalo dotace.