Grant na pořádání Podbořanských letních slavností 2008 vypsala tamní radnice. Vítězný žadatel dostane od města příspěvek ve výši 300 tisíc korun. Radnice se rozhodla, že pořadatel příštího ročníku dostane od města vyšší příspěvek. Letos činil 200 tisíc korun. „Schválili jsme grant ve výši 300 tisíc korun s tím, že 75 procent částky dostane žadatel při podpisu smlouvy, zbytek pak po skončení akce,“ sdělil podbořanský starosta Radek Reindl.

Slavnosti by opět měly být dvoudenní akcí. Vstup na náměstí T.G. Masaryka, kde se budou i příští rok konat, by měl být bezplatný. Vedení města požaduje po pořadateli také zapojení podbořanských občanských sdružení, škol a zájmových organizací. Součástí slavností by měly být také atrakce pro děti a sportovní soutěže, možná se tak příští rok návštěvníci opět dočkají dříve hodně oblíbeného plážového volejbalu na náměstí.

Město nabádá žadatele, aby sháněli peníze i jinde. „Měli by hledat i jiné zdroje financování akce, například z prostředků, které poskytuje krajský úřad na podporu regionální kultury,“ dodal starosta.