Červnové slavnosti by podle plánu vítězné firmy měly být dvoudenní, přijede i řada známých osobností. O grant ve výši 300 tisíc korun se zajímala společnost Mafo, která chtěla udělat tradiční podbořanské slavnosti a agentura Rekruti, která vyprojektovala jednodenní historické slavnosti. Zvítězila nakonec prvně jmenovaná společnost. „Firma Mafo plánuje více zapojit místní školy a organizace. Rozpočet má naplánovaný na 485 tisíc korun, plánuje tedy získat peníze i z jiných zdrojů a chce udělat slavnosti bohatší a dvoudenní,“ zdůvodnil výběr podbořanský místostarosta Karel Honzl.

Možná budou dvě pódia, určitě ale v červnu, kdy se mají slavnosti konat, přijedou známé tváře. „Chtěli bychom postavit druhou scénu, kde by se mohly prezentovat podbořanské organizace. Chceme udělat slavnosti pro všechny. Jednáme už teď se skupinami Katapult nebo Poutníci. Rozjednané máme také Gipsy.cz,“ informoval o plánech Kamil Šír ze společnosti Mafo.

Na slavnosti se možná vrátí i tolik oblíbený volejbal, zástupci firmy o tom budou s radnicí ještě jednat. „Hodně lidí o to má zájem. Bohužel to není zadarmo, ale když nám na něj zbudou prostředky, proč ne. Budeme o tom jednat i s městem,“ dodal Kamil Šír. Letní slavnosti se v Podbořanech konají již řadu let. Původně vítaly návštěvníky na tamním centrálním Mírovém náměstí, poté se přesunuly na fotbalový a atletický stadion Tatranu. Před časem se ale opět vrátily na centrální náměstí.

O pořádání podbořanských slavností pro příští rok se ucházejí dva zájemci

Podbořany vyhlásily grant na pořádání slavností

Příští rok by na podbořanských slavnostech měl být opět volejbal