O pořádání oblíbených Podbořanských letních slavností se letos zájemci nepřetahují. Zatímco v minulých letech bylo zájemců o příspěvek města ve výši 300 tisíc korun více a vybíralo se z lepšího programu, letos je zájemce jediný. „Slavnosti každopádně budou a opět bude dobrý program. Věřím, že lidé znovu budou spokojení," slibuje podbořanská radnice.

Podbořanské slavnosti, poté co se vrátily na náměstí, podporuje město každoročně grantem ve výši 300 tisíc korun. Každý rok se o něj soutěžilo, v posledních letech oblíbené slavnosti pořádal Kamil Šír, město s ním bylo spokojeno, loni se vybíralo ze dvou kvalitních nabídek.

Tentokrát je ale zájem o pořádání slavností mezi agenturami mizivý. Do první výzvy se dokonce nepřihlásil nikdo a radnice tak prodloužila termín, do kdy mohli zájemci předložit městu nabídku. „Nakonec se nám jeden pořadatel přihlásil. Žádost o grant podalo sdružení Restart," řekl Radek Reindl, starosta Podbořan. Restart se o pořádání slavností zajímal už loni, tehdy ještě neúspěšně.

Sdružení Restart

„Budeme o nabídce sdružení Restart jednat na zasedání zastupitelstva. Věřím, že s tímto sdružením nebude žádný problém a že jejich žádost bude v pořádku. Jsem přesvědčený, že předloží kvalitní program a že uspořádání slavností zvládnou," pokračoval pro Deník Reindl.

Co by se ale stalo, kdyby zastupitelé nebyli s nabídkou sdružení Restart spokojení a odmítli by ji? „Pak by slavnosti proběhly pravděpodobně v režii města. Ale k tomu bychom přistupovali jen neradi, specializované agentury a sdružení mají v této věci mnohem větší znalosti a zkušenosti," dodal starosta.

Podbořanské letní slavnosti se konají pravidelně už řadu let, vždy kolem 20. června.