„Okrádáte město," obviňuje bývalý zastupitel Lumír Šopf vedení podbořanské radnice. Tentokrát se mu nelíbí směny pozemků pro cyklostezku a podal trestní oznámení i přesto, že kontrola z ministerstva uvedla, že město postupovalo správně. Důkazy mám, tvrdí opět Šopf; při svých předchozích podáních proti radnici ale žádné nedodal. „Jen na sebe chce upozornit, vymýšlí si, lže, je duševně nemocný," oponuje řada zastupitelů a starosta.

Nejnovější bouři v napjatých vztazích mezi dlouhodobým kritikem radnice Lumírem Šopfem a vedením Podbořan vyvolala další stížnost.

Směna pozemků byla nevýhodná, tvrdí Šopf

„Podal jsem trestní oznámení na neznámého pachatele kvůli podle mého pro město nevýhodné směně pozemků na cyklostezku. Pokud mám pocit, že je něco špatně, je mou povinností oznámení podat, jinak by se zase zametlo pod koberec, jako už tolikrát," říká Lumír Šopf.

Šopf se rozhodl kontaktovat policii i přesto, že směnou už se zabývala také ministerská kontrola, která konstatovala, že postup podbořanské radnice byl v pořádku. „I ministerstvo se ale může mýlit," komentuje své rozhodnutí Šopf.

Další z řady obvinění, dosud vždy nepodložených, rozlítilo řadu městských poslanců v Podbořanech, kteří směnu schvalovali a je tak v podstatě namířeno proti nim. Nejostřeji vystoupil radní Petr Ráliš. „Všechny kontroly konstatovaly, že je směna v pořádku. Pan Šopf to celé znovu jen rozviřuje, dělá městu ostudu. Je to z jeho strany jen populismus, samé nesmysly. Nevím, kde bere tu drzost, že pořád otravuje slušné lidi," rozčílil se zastupitel. Vyzval své kolegy, aby při častých vystoupeních Šopfa opouštěli zasedání. Sám to tak dělal po celé jednání zastupitelů, při prvním vystoupení Šopfa jej doplnili ještě Václav Hančar a Bohuslav Hanus.

Proti obviněním se ostře ohradil také starosta Podbořan. „Další trestní oznámení pana Šopfa? Je to jen zastrašování, snaha na sebe upozornit, zviditelnit se. Chce škodit za každou cenu a jen poškozuje dobré jméno města," tvrdí Radek Reindl.

„Všechny kontroly a že jich pan Šopf na radnici poslal opravdu hodně konstatovaly, že postupujeme zcela transparentně a vše bylo v pořádku. Stejné je to u všech trestních oznámení, které podal. Policie vždy vše odložila s tím, že postupujeme správně. Pan Šopf nikdy nepředložil jediný důkaz. Jsou to absolutní nesmysly a lži," pokračuje podbořanský starosta.

Vazby jsou i na policii, tvrdí L. Šopf

Naše redakce už v minulosti při jiných obviněních rovněž žádala Lumíra Šopfa o předložení důkazů, nikdy ale nedorazily. Ani na podbořanském zastupitelstvu je nikdy konkrétně neprezentoval. „Důkazy předkládám, problém je v tom, že se všichni znají. Kontroly jsou dělané na dálku. A policie? Všichni se v Podbořanech znají, jsou tam vazby," obviňuje Šopf také ministerstvo a policii. „Nikoho z ministerstva z kontrolní sekce neznám, také dohody s policií jsou totální nesmysl. Proč by to někdo dělal? Chce jen očerňovat. Tak ať podává trestní oznámení klidně u státních zástupců třeba v Brně nebo jinde," reaguje na další obvinění starosta Radek Reindl.

„Pan Šopf poslal na město už řadu kontrol, podal mnoho trestních oznámení. Vše bylo v pořádku, obvinil tedy vedení města neprávem, nikdy svá obvinění nedoložil. Měl by se tedy konečně veřejně omluvit za neustálé křivé obviňování. Další cestou by mohlo být, že na něj podají trestní oznámení zastupitelé, pro pomluvu a náhradu škody," chce situaci řešit Vladimír Záhorský, podbořanský radní.