Problémy s koupalištěm, novými kurty, přechody nebo stezkou do průmyslové zóny přiměly podbořanskou radnici jednat.

Zastupitelé nechtějí řešit táhnoucí se reklamace, rádi by šizení práce stavebních firem hlídali v zárodku.

Mnoho investičních akcí znamená mnoho kontrol. Zaměstnanci radnice podle podbořanských zastupitelů nemohou stíhat všechny stavební práce kontrolovat denně, to podle nich může být důvodem mnoha reklamací, které pak musí město řešit. Přijali proto opatření, které tomu má zabránit.

„U vybraných stavebních akcí budeme mít nezávislý stavební dozor. Člověka, který nebude z Podbořan a bude mít celou akci na starosti. Bude mít na to čas, může tam kontrolovat každý den a lépe dohlédne na stavební firmy. Odpovědnost za případné chyby pak ponese on,“ řekl Ivo Švarc, člen komise pro rozvoj města, který zřízení funkce nezávislého stavebního dozoru navrhl. Městští poslanci mu nakonec dali zapravdu. Velkého množství reklamací si je vědomo i vedení úřadu, jakýkoli podíl na tom ale odmítá.

„Za to, že firmy nedodržují své povinnosti, nemůže radnice. Hned, jak na nedostatek přijdeme, uplatňujeme reklamaci a důsledně vymáháme nápravu. Je to samozřejmě špatné, ale je to ostuda těch stavebních firem,“ vysvětlil starosta Radek Reindl. Před časem se v Podbořanech objevily návrhy, aby firmy, které s městem mají nevyřešený problém, nemohly usilovat o zisk další zakázky.„Vyřazení těchto firem nám nedovoluje zákon,“ uvedl starosta města.

Nyní se řeší čtyři zpackané stavby

Podbořanská radnice nyní uplatňuje čtyři reklamace. V případě ne úplně v pořádku postavené stezky do průmyslové zóny Alpka se radnice dohodla se stavebníkem, jímž jsou Ekostavby Louny, na náhradě ve výši 850 tisíc korun. (Čtěte ZDE)

Stejná firma, lounské Ekostavby, dělala i nové tenisové kurty, kde špatně odskakoval míček. Tam už dochází k nápravě. (Čtěte ZDE)

Další problém je s přechody pro chodce. Ty už měly být hotové minulý rok, zatím ale stále na dokončení čekají. Někde se loupe barva na zpomalovacím pruhu, jinde se musí předělat celý přechod. Akci provádí společnost Silnice Group Praha. „Táhne se to dlouho, teď se do toho navíc přidala rekonstrukce vodovodu. Doufáme, že až tato akce skončí, budou hotové i přechody. Kvůli chybě projektanta se pak bude upravovat jeden přechod v Kadaňské ulici. Město to ale nebude stát nic,“ podotkl Radek Reindl.

Už několik let se ve městě také táhne reklamace koupaliště. Tam jsou problémy se spárami a obklady. Řešit se to má po letní sezoně, firma Chládek a Tintěra pravděpodobně už poněkolikáté provede opravu.