S injekčními stříkačkami válejícími se v areálu sportoviště TJ Tatran se rozhodli bojovat v Podbořanech. V nedávné době byly na místě nalezeny pozůstatky po drogově závislých, viděni tam byli i dealeři. „Je tam doslova smetiště. Už tam bylo nalezeno několik injekčních stříkaček a prý tam lidi viděli i drogové dealery. Je jen otázkou času, kdy se o použité injekční stříkačky zraní některý ze školáků, kteří do areálu chodí na výuku,“ řekl nedávno na jednání podbořanského zastupitelstva jeho člen Petr Ráliš.

Radnice o tomto vážném problému ví a spolupracuje na jeho odstranění s policií. Ta dříve do areálu jezdila pouze jednou denně, na víc návštěv jí chyběli lidé. „Přijatá opatření jsou dvojího typu. Starosta se už dohodl s policií na častějších návštěvách areálu. Policisté se budou snažit jezdit do areálu Tatranu častěji. Další opatření jsou spíše technického rázu. Zamyká se boční vchod do areálu, na místě proběhl velký úklid a byl tam pořízen také kus chybějícího plotu. Je tam tedy nyní zhoršený přístup,“ popsal opatření v areálu TJ Tatran místostarosta Podbořan Karel Honzl. Město se bude areálem dále zabývat, chystá další opatření.

„Situace se zatím zklidnila. Opatření se zdají dostatečná. Samozřejmě se budeme dále zajímat o vývoj a zabývat se tím případně znovu na zastupitelstvu. Uvažujeme také o pořízení kamery,“ dodal podbořanský místostarosta Karel Honzl. Řešení podbořanské radnice však podle odborníků není trvalé. Lidé, kteří mají problémy s drogami, se podle nich přesunou jinam.

„Zamezení přístupu problém drog ve městě určitě nevyřeší. Zhorší se tím přístup pro ty, kteří nic neberou, a ti, co prodávají či užívají drogy, se budou scházet jinde. Jediným řešením je prevence a velmi časté kontroly policie,“ vysvětlil Pavel Bartošek z K–Centra.

U podbořanského Tatranu se povalují drogy