Teplá voda už má desítkám lidí v ulici kpt. Nálepky v Podbořanech téct, tak jak má. Ne až po odpuštění velkého množství vody. Úprava, která to má zajistit, proběhne v červenci, určila realitní kancelář.

Během odstávky kotelny v Dukelské ulici v Podbořanech proběhnou letos ještě další práce. Realitní kancelář L+L nechá za 106 tisíc korun namontovat regulační ventily. Ty mají konečně zajistit bezproblémovou dodávku teplé vody do domácností.

„Odstávka bude od 7. do 12. července. Realitní kancelář nás informovala, že v této době nainstaluje regulační ventily, které by měly problémy odstranit. Situace už je po některých úpravách lepší, definitivně dořešeno by to mělo být po výměně ventilů,“ sdělil na dotaz Deník starosta Podbořan Radek Reindl.

Problémy trvají měsíce

Problémy s dodávkou teplé vody řeší lidé z ulice kpt. Nálepky už několik měsíců. Vše začalo, když byla loni v září po rekonstrukci spuštěna kotelna v Dukelské ulici. Nejdříve teplá voda netekla vůbec, po několika úpravách až po odtočení velkého množství vody. Když si teplou vodu pustilo několik lidí z jednoho vchodu, druhý na ní neměl nárok. „Zpočátku netekla teplá voda vůbec, potom jen občas. Je to nepříjemné,“ stěžoval si už v prosinci Josef Henlín. Problémy byly totiž i přes vánoční svátky.

Realitní kancelář problémy přiznala, jde prý o technologické potíže. „Nový systém někde nespolupracoval se starým,“ uvedl Ladislav Ljapin z Realitní kanceláře L+L. Nápravu slibovala realitní kancelář už v lednu, podle nájemníků se situace sice zlepšila, pořád ale musí někdy dlouho čekat, než se z potrubí pro teplou vodu požadovaná tekutina spustí. Mezitím odteče množství studené vody, která ovšem byla účtována jako teplá.