Firma Penny Market slíbila, že v případě, že získá pozemky na stavbu supermarketu v centru Podbořan, zachová přístup na pozemky tamním zahrádkářům. Je také ochotna plnit další požadavky města.

Příjezd k zahrádkám se stane věcným břemenem

Podbořanští zastupitelé měli strach, aby firma, pokud získá městské pozemky, nezrušila příjezdové cesty k zahrádkám. „Příjezd k zahrádkám bude samozřejmě zachován. Zakotvíme ho ve smlouvě jako věcné břemeno. Zatím sice nevíme kudy budou zahrádkáři jezdit, ale určitě se na své pozemky dostanou,“ slíbil Karel Reytt z oddělení expanze společnosti Penny Market.

Jednou z podmínek města při prodeji pozemku je vysazení nových stromů za pokácené. Radnice by také v rušném místě ráda vyřešila dopravní situaci. Obchodní řetězec se nebrání dalším požadavkům města. „Jsme připraveni o všem jednat,“ dodal K. Reytt na jednání zastupitelstva.

Město s prodejem pozemků nespěchá

Penny Market se stavbou čeká už jen na prodej právě městských pozemků. „Chceme začít stavět co nejdříve. Už nám chybí jen pozemky města,“ dodal zástupce obchodního řetězce. Město s prodejem nijak nespěchá. „Nechceme prodej uspěchat, záměr musí nejprve posoudit komise pro rozvoj města,“ sdělil na dotaz Deníku podbořanský starosta Radek Reindl.

O stavbu nového obchodu v Podbořanech má zájem i společnost Lidl. Ta však musí nyní hledat jiné pozemky, původně měla zájem o stejné jako Penny Market. Nedávno byl na okraji města otevřen Plus.