Autobusové zastávky bez ladu a skladu rozeseté po celém městě se již delší dobu nelíbí vedení Podbořan.

Chystá proto jednotné zastávky pro všechny dopravce. Podbořanská radnice uspořádala v minulých dnech schůzku s dopravci, kde jim představila své plány na redukci zastávek.

„Schůzka byla zatím jen orientační, seznámili jsme dopravce s naším záměrem sjednocení zastávek. Dohodli jsme se také na vzhledu stání, nechceme, aby na každé zastávce bylo zbytečně moc označení,“ informoval Karel Honzl, místostarosta Podbořan.

Kdy přesně v Podbořanech ke sjednocení nástupních a výstupních míst pro všechny dopravce dojde, zatím není jasné, mohlo by to ale být už letos. Stanic bude jen pět. Kromě autobusového nádraží by autobusy napříště měly zastavovat pouze v ulici Dukelské, na náměstí, U Rozcestí a u průmyslové zóny na okraji města. „Chceme, aby to navazovalo na projekt rekonstrukce přechodů pro chodce na hlavních průtazích městem, který chceme letos realizovat,“ pokračoval.

Na schůzce byl všem dopravcům také představen nový nájemce podbořanského autobusového nádraží, tím je společnost Autobusy Podbořany. „Představili jsme dopravcům naší představu o fungování autobusového nádraží, do konce března mají dopravci čas se dohodnout na podmínkách vjezdu na autobusové nádraží, s čímž byl v minulosti problém,“ dodal pro Deník Karel Honzl.