Milionové investice do školních budov chystají v letošním roce v Podbořanech. Z městských peněz má jít téměř dvanáct milionů, další peníze přijdou z dotací. Chtějí tam dokončit zateplování škol a školek, v roce 2016 by se mělo pracovat na poslední nezateplené budově pavilonu KORD u I. ZŠ a speciální školy. Peníze půjdou také na kompletní rekonstrukci střechy základní umělecké školy.

„Všechny budovy škol, tedy obě velké základní školy, ale i školek, už máme zateplené, dělalo se to postupně v minulých letech. Letos chceme celou akci dokončit, už zbývá jen budova KORD, kterou využívají první základní škola i speciální základní škola. Část peněz by měla jít z městského rozpočtu, výrazná část ale také z dotací," vysvětlil Karel Honzl, podbořanský místostarosta.

Zateplení budovy by mělo stát 14 až 16 milionů, přesná cena vyjde až ze soutěže.

Počítá se s dotací

Město má v návrhu rozpočtu vyčleněno osm milionů korun, zbytek by měl přijít ze státní pokladny v podobě dotace. Dotační peníze Podbořany využily i na všechna ostatní zateplování škol a školek v poslední době.

Dotace by měla pokrýt 70 až 80 procent nákladů, město má ale připravenou větší částku, protože se pravděpodobně bude muset dělat i střecha a ta podle podmínek nemůže být součástí dotace.

Další miliony půjdou v Podbořanech do Základní umělecké školy. Konkrétně je v návrhu rozpočtu, který budou na začátku března schvalovat tamní zastupitelé, částka tři a půl milionu korun. „Na umělecké škole se bude dělat komplet nová střecha," řekl pro Deník podbořanský místostarosta Karel Honzl.