Po úspěchu v krajské soutěži Město pro byznys slaví Podbořany další zlatou medaili v krajské soutěži. Tentokrát zvítězily podbořanské internetové stránky v prestižní soutěži Zlatý erb.

V 11. ročníku soutěže Zlatý erb, která hodnotí webové stránky měst a obcí, zvítězily Podbořany v kategorii nejlepší elektronická služba. Porotcům se líbil modul pro seniory na podbořanských stránkách, který zjednodušuje práci na městském webu lidem, kteří nejsou ještě tak velcí „kamarádi" s počítači. Modul přepne webové stránky do jednodušší a velmi přehledné verze.

„Ocenění nás velmi těší. Na internetových stránkách pracujeme stále, pořád je co zlepšovat," ujišťuje Martin Gutzer, tajemník podbořanské radnice. Podle něj i dál chce vedení města internetové stránky www.podborany.net zlepšovat.

Druhý skončil v kategorii nejlepší elektronická služba Most za kiosek s interaktivními formuláři pro evidenci motorových vozidel, třetí se umístil Žatec s virtuální prohlídkou radnice. Nejlepší webovou stránkou obce se staly stránky Tisé, mezi městy zvítězil Most, druhá byla Bílina a třetí Postoloprty. Ceny předával v minulých dnech v Ústí nad Labem hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

Města coby vítězové kategorií postupují do celostátního finále Zlatého erbu.