Policie už v květnu informovala o sérii majetkové trestné činnosti v Podbořanech, kterou páchala trojice mladíků v čele s 21letým recidivistou. Případ ale pokračoval dál. Muži měli na svědomí zejména vloupačky do rozestavěných domů, ale i sklepních kójí a garáže, odkud hlavní aktér opakovaně odcizil auto a užíval jej do té doby, než s ním havaroval. I když byli všichni obviněni, navíc je 21letý recidivista v podmínce, trestnou činnost s dalšími komplici, páchal dál.

V součinnosti s jinou dvojicí spolupachatelů (20 a 25 let z Podbořan a Plzeňska) vnikli do zahrádkářských kolonií v Podbořanech a vloupali se do několika chatek, zahradních domků a kůlen. Kradli zejména různé nářadí a náčiní, sekačku na trávu, křovinořez, ruční vozíky a další věci.

Recidivista se činil

O několik dní později sám 21letý mladík překonal ve Vroutecké ulici plot rodinného domu a se sekerou, kterou na pozemku nalezl, vypáčil dveře do dílny. Odcizil různé elektrické nářadí, přičemž některé věci následně prodal 26letému muži z Podbořanska. Ten je zakoupil i přesto, že věděl, jakým způsobem je prodávající získal.

Další skutek spáchal uvedený recidivista 20. června, když ve večerních hodinách vnikl pootevřeným oknem do jednoho přízemního bytu v Dělnické ulici v Podbořanech. Z volně odložené kabelky odcizil dva telefony.

Stejně jako tento mladík, tak i jeho 25letý komplic, který navíc odcizil a následně prodal osobní vůz Škoda Felicia, mají za sebou bohatou trestní minulost. Všichni zúčastnění skončili v rukou policistů a za spáchané skutky si vyslechli obvinění. Hlavní aktér 21letý mladík byl 25. června 2014 vzat rozhodnutím Okresního soudu v Lounech do vazby. Celková škoda, kterou svým jednáním způsobili, činí bezmála 300 tisíc korun.

(jst)