Téměř zaplněná už je podbořanská průmyslová zóna Alpka. Během několika měsíců tam začnou vyrábět další dvě firmy, práci najdou desítky lidí z celého regionu.

Nové výrobní haly rostou po obou stranách průmyslové zóny. Italský Rover plastic už má továrnu skoro hotovou, vyrábět má už brzy. „Už v létě by společnost měla vyrábět plastové díly,“ řekl Deníku Radek Reindl, starosta Podbořan.

Firma má zásobovat nedalekého výrobce ledniček Candy. Další novou společností, na jejímž pozemku už se také pracuje, je NS Kunststofftechnik CZ. Firma se zabývá výrobou plastových dílů především pro automobilový průmysl. „Rozjezd výroby je naplánován na přelom června a července,“ informoval Radek Bok, jednatel společnosti.

Nový závod vyrůstá na ploše 1800 metrů čtverečních, výrobní hala zabere 1250 metrů. Až se bude vyrábět, pojede továrna na tři směny, zaměstnání tam najde kolem šedesátky lidí. Podbořanská průmyslová zóna Alpka už je takřka zaplněna. Kromě zatím nedostavěných továren tam již působí společnosti Candy, Izopol, FTE Automotive, Logit a TRW Volant.

I díky těmto firmám je v Podbořanech jedna z nejnižších nezaměstnaností v okrese Louny. „Naše průmyslová zóna je téměř zaplněna, nic nás teď netlačí k jejímu dalšímu rozšiřování. Nové zájemce o podnikání v Podbořanech směřujeme do areálu kasáren, to je nyní naše priorita,“ dodal Karel Honzl, místostarosta Podbořan.