Jako první přijde na řadu rybník ve Stekníku. Žatecká organizace Českého rybářského svazu (ČRS) podepsala s jeho majitelem, Chmelařským institutem v Žatci, nájemní smlouvu, která mu umožňuje rybník využívat jako chovný.

„Budeme tam čistit břehy od vegetace a zároveň pomocí sítí rybník slovíme, abychom se zbavili pro nás nežádoucích ryb. Ty pak vysadíme do řeky Ohře. Už jsme to letos jednou dělali,“ sdělil Zdeněk Beldík, hospodář žatecké organizace ČRS.

Rybáři rybník „čistí“ od plevelných ryb, příští rok v něm chtějí začít chovat kapra. Na jaře do něj tuto rybu o velikosti 8 až 9 centimetrů vypustí, při velikosti kolem 30 centimetrů ji pak na podzim sloví a vypustí do sportovních revírů.

Žatečtí rybáři se chystají slovit také potok Liboc. Zítra a v úterý 28. září mají v plánu slovit plevelnou rybu, hlavně tlouště a karasy, ze spodní části toku a tu pak znovu vypustit do Ohře pod Žatcem. „Příští víkend se chystáme slovit Liboc v úseku od Pětipsů po Vilémov. V tomto případě chceme slovit pstruha obecného a toho pak vysadit do pstruhového revíru Ohře 8A,“ sdělil Z. Beldík.

Obdobně chtějí žatečtí rybáři slovit v říjnu i potok Hutná mezi Žiželicemi a Hořeticemi. I odtud poputuje pstruh obecný do Ohře nad Žatcem.

Poslední ze série výlovů plánují rybáři ze Žatce na neděli 10. října, kdy chtějí „zatáhnout“ chovný rybník Tajhov u Měcholup. „Kapra odtud vypustíme do sportovních revírů ve Velké Černoci a Čejkovic,“ sdělil Z. Beldík.

Zatímco při výlovu rybníků využívají rybáři síť, v případě potoků Liboc a Hutná používají elektrický agregát.