Vedení Nemocnice sv. Alžběty se dohodlo se zástupci města na zavedení pohotovosti od 1. ledna během víkendů. Budou ji zajišťovat lékaři lounské Nemocnice sv. Alžběty. K dispozici bude o víkendech a svátcích od 8 do 13 hodin. Víkendová pohotovostní péče přijde město v období za rok 2008 na 409 tisíc korun, které budou zahrnuty do rozpočtu města.

Lounští radní také schválili rozšíření smlouvy s lounskou nemocnicí. „Jedná se o smlouvu o dlouhodobé spolupráci mezi nemocnicí a městem po současné volební období, tedy na čtyři roky. Smlouva obsahuje několik bodů, mimo jiné finanční příspěvek ve výši 400 tisíc korun na nákup přístrojového vybavení v roce 2007, odkoupení pozemků na nichž vyvěrá minerální pramen Luna a příspěvek 100 tisíc korun na invalidní vozíky, které budou k dispozici pro imobilní pacienty v poliklinice,“ uvedl místostarosta Jan Čermák.

Příspěvek na přístrojové vybavení budou projednávat zastupitelé na svém listopadovém zasedání. „Nepředpokládám nějaké problémy se schválením. Pokud bude potřeba, jsem připraven obhájit finanční prostředky pro nemocnici,“ dodal.